Zoznam ovocia pre psov!

#Psy
 
Tu je zoznam tých najlepších ovocných doplnkov stravy pre vášho psa...
Andrej Jakubík | 27. apríla 2018 o 14:00
Zoznam ovocia pre psov!

Aj keď ide o mäsožravca a dravca, tak pes v kútiku duše občas zatúži po rastlinnej strave. Jeho telo tým získa množstvo vitamínov, vlákniny, minerálnych látok a v letných mesiacoch aj vody. Tu je zoznam tých najlepších ovocných doplnkov stravy pre vášho psa...

Čučoriedky a jahody sú ovocím, ktoré sme na našich stránkach rozoberali už mnohokrát. Sú výborným zdrojom antioxidantov a tak je to vynikajúca voľba pre psov, ktorí majú problémy so srdcom. Je to skvelá prevencia proti širokému spektru srdcových ochorení. Okrem toho je to aj zásobáreň vlákniny a vitamínu C. Pozor však v prípade čučoriedok na semienka, ktoré by mohli menším plemenám spôsobiť tráviace ťažkosti.

Jablko je odjakživa považované za zdravé ovocie pre človeka, ale aj pre psov. Pes nie je výnimka. Vysoký obsah vitamínu C a vláknina bojuje proti problémom s trávením veľmi efektívne. Samozrejme jablko je vhodné dobre umyť a zbaviť ho jadra a semien.

Hruška je rovnako veľmi dobrý zdroj vitamínov, ale až 80% tohto ovocia tvorí voda. Je teda aj dobrým bojovníkom proti dehydratácií. Kalorický príjem je veľmi nízky a toto ovocie je veľmi vhodné pre psov s cukrovkou.

Banán je v tejto skupine veľmi diskutabilný. Určite existuje mnoho psov, ktorým toto ovocie spôsobuje zápchu a preto rozhodne nie je vhodné ho podávať vo väčších množstvách. Inak je to samozrejme vynikajúci zdroj draslíka. Ak si všimnete problémy po konzumácií banánu, tak je rozhodne na mieste vyradiť toto ovocie z jedálneho lístka.

Medzi ovocie, ktoré sa onedlho objaví na našich stromoch určite patrí marhuľa a broskyňa. Obe sú s vysokým podielom vody, ale svojím obsahom železa pôsobia aj preventívne proti anémií. Je to skvelá pochúťka, plná antioxidantov, ktorá je však kaloricky bezpečná a rozhodne nepodporuje obezitu u psa.

A nakoniec je tu ovocie čisto letné. Melón je taktiež s vysokého podielu tvorený vodou a psy ho majú veľmi radi. Vyvarujeme sa však prekrmovaniu, pretože nikdy netreba zabúdať na vysoký obsah fruktózy. V horúcich letných dňoch je však kúsok melónu veľmi vítaný a psovi pomáha s hydratáciou a svojím spôsobom zmierňuje aj prehriatie.

Toto bolo niekoľko zástupcov ovocia, ktoré si snáď s výnimkou banánov môžete sami dopestovať na záhradke, alebo kúpiť čerstvé na trhu. Pamätajte však, že ho treba podávať s mierou. Pes vždy ostane psom a ovocie vždy ostane iba doplnkom.

Komentáre k článkuPridaj komentár: