Yorkshirský teriér. Niekoľko tipov pre správnu hygienu!

#Psy
 
môžeme si stanoviť napríklad rutinné kúpanie každých štrnásť dní...
Andrej Jakubík | 13. februára 2019 o 10:35
Yorkshirský teriér. Niekoľko tipov pre správnu hygienu!

Ak chcete zabezpečiť svojmu Yorkshirskému teriérovi riadne hygienické podmienky, môžeme si stanoviť napríklad rutinné kúpanie každých štrnásť dní. Nesmieme však zabúdať, že ide o odporúčanie. Frekvencia, s ktorou by ste mali kúpať vášho psa, závisí aj od spôsobu života, ktorý vedie (či ide o mestského psa, alebo psa, ktorý je v záhrade, či vonku prší, alebo svieti slnko a pod ...).

Niekoľko rád:

- použite iba špeciálne šampóny pre psov, iné šampóny môžu spôsobiť alergické reakcie.

- starostlivosť o srsť je veľmi dôležitá. Ďalšou oblasťou, ktorú nemôžeme zanedbávať, je perionálna oblasť. Musíte pravidelne strihať a ošetrovať túto oblasť, aby ste zabezpečili čo najlepšiu hygienu a zabránili uzlíkom.

- Yorkshirské teriéry majú dlhé srsť, preto je vhodné po šampónovaní použiť kondicionér, aby sa zabránilo spomínaným uzlíkom. Tiež je dôležité použiť fén na usušenie po kúpaní. V tomto prípade však opatrne s nastavením teploty fénu a samozrejme sa vyhýbame očiam a citlivým oblastiam okolo uší a slizníc.

- Vyčesávanie srsti by sme vykonávať približne dva krát do týždňa, čo sa niekomu môže zdať často, ale verte, že si tým ušetríte prácu do budúcnosti.

- Zubná hygiena. Je známe že Yorkshirský teriér produkuje veľa zubného kameňa, takže je veľmi dôležité, aby sme psa už zvykali na denné čistenie zubov. Zdá sa vám to príliš často? Položte si otázku, ako často si čistíte zuby vy?

• Pozor: používajte len špeciálnu zubnú pastu pre psov. Zubná pasta pre ľudí je toxická pre zvieratá.

Komentáre k článkuPridaj komentár: