Vyhlasujeme zbierku na podporu útulku pre papagáje!

#Vtáky
 
Máte doma nepotrebné klietky, krmítka, krmivo, či iné potreby pre papagáje?
Andrej Jakubík | 6. júla 2018 o 12:40
Vyhlasujeme zbierku na podporu útulku pre papagáje!

Máte doma nepotrebné klietky, voliéry, krmítka, či iné potreby pre papagáje? Máte jedinečnú príležitosť ich podarovať papagájom z útulku ELVIS, kde opäť nájdu svoje využitie a pomôžu často týraným operencom znovu nájsť zmysel života.

Pani Eva Lucáková, ktorá ako jediná na Slovensku prevádzkuje svoj útulok ELVIS pre nechcené a týrané papagáje, tak robí z čistej lásky ku všetkému operenému. Svoj nový domov tu nájdu nielen exotické druhy, ale často aj naše domáce vtáky, ktoré zasiahla nepriazeň osudu v podobe zranení, či iných útrap.

Útulok ELVIS postihujú všetky problémy, ktoré poznajú aj iné zariadenia tohto typu. Nedostatok financií na základné fungovanie a iba okrajový záujem samosprávy a zodpovedných orgánov. Rozhodli sme sa preto vyhlásiť materiálovú zbierku na fungovanie útulku ELVIS. Ak máte doma nepotrebné klietky, kŕmidlá, prepravky, alebo iné chovateľské potreby, ktoré vám iba zavadzajú a potrebujete sa ich zbaviť, tak neváhajte urobiť správnu vec.

Okrem papagájov a iných operencov sa v útulku nachádza aj psík Stafík a kocúr Amor, ktorý zastávajú funkciu strážcov poriadku. A aj oni sa potešia darom od ľudí, ktorí sa rozhodli pomôcť, hoc aj maličkosťami.

Máte záujem pomôcť niektorému členovi kŕdľa? Nie je nič jednoduchšie. Pani Lucáková Vás rada privíta na tel. čísle 0905 / 273 332, prípadne na mailovej adrese bubka4@gmail.com a samozrejme nezabudnite navštíviť aj stránku www.exotickevtactvo.sk, kde sa dozviete všetko o prvom a doposiaľ jedinom útulku pre papagáje, ktorý na Slovensku funguje iba vďaka ľuďom ako je pani Eva Lucáková a všetkým, ktorí sa rozhodli neostať bokom.

A samozrejme, nezabudnite na zdieľanie, aby sa prosba o pomoc dostala na tie správne monitory.

Zdroj: Youtube/Eva Lucáková

Komentáre k článkuPridaj komentár: