Výcvik a kŕmenie Yorkshirského teriéra

#Psy
 
Dnes vám chceme povedať niektoré zvláštnosti, ktoré potrebujete vedieť pokiaľ ide o starostlivosť o Yorkshirského teriéra.
Andrej Jakubík | 11. februára 2019 o 09:51
Výcvik a kŕmenie Yorkshirského teriéra

Yorkshirský teriér nie je len jedným z najmenších psov na svete, ale je tiež jedno z najviac chovaných plemien, pretože ktoré vyniká oddanosťou a citlivosťou. Nie je pochýb o tom, že je to veľmi populárne zviera a preto ak hľadáte informácie týkajúce sa Yorkshirských teriérov, ste na správnom mieste.

Či sa už rozhodnete prijať do rodiny šteniatko, alebo dospelého psa, tak to v sebe zahŕňa niekoľko povinností, vrátane správneho kŕmenia, starostlivosti o jeho hygienu, bezpečnosť, výcvik ... Avšak existujú plemená psov, ktoré majú istú sériu zvláštností. Dnes vám na stránke zvieratka.pravda chceme povedať niektoré z týchto zvláštností, ktoré potrebujete vedieť pokiaľ ide o starostlivosť o Yorkshirského teriéra.

Kŕmenie Yorkshirského teriéra

Spoločnou otázkou týkajúcou sa starostlivosti o toto plemeno je, koľko jedla by mal Yorkshirský teriér denne prijať. Je to preto, že je to tak malé plemeno psa, že má jeho majiteľ obavu z prekrmovania. Vieme, že obezita môže byť vážnym problémom v prípade akéhokoľvek plemena psa.

Rovnako ako u akéhokoľvek iného plemena, je množstvo jedla určené jeho vekom, hmotnosťou a telesnou aktivitou. Ak si nie ste istí správnou dávkou krmiva, mali by ste sa obrátiť na svojho veterinárneho lekára, alebo sa dať do študovania popisných informácií, ktoré nájdete na každom krmive.

Výcvik Yorkshirského teriéra

Aj napriek svojho vzhľadu a svojej malej veľkosti je Yorkshirský teriér statočným psom, ktorý je vždy plný energie. Je to aktívne plemeno, ktoré si vždy predstavujeme v pohybe a iba málokedy vydrží dlhšiu dobu „nič nerobiť“. Bohužiaľ, jeho vzhľad v kombinácii s jeho malým rozmerom vedie k tomu, že mnohí majitelia sa rozhodnú, že výcvik nie je potrebný. Možno je ich veľkosťou, kedy majitelia nepripisujú veľký význam výcviku, pretože podľa ich názoru tento malý rozkošný psík nebude schopný spôsobiť väčšiu škodu.

To, je tá najčastejšia chyba, ktorú robí drvivá väčšina majiteľov tohto plemena. Tou druhou chybou je socializácia. Nikdy nezabúdajte, že veľmi dôležitou súčasťou šteniatka aj dospelého psa je jeho socializácia. Učte svojho domáceho maznáčika od prvého dňa, aby spolupracoval vychádzal s ostatnými psami, zvieratami a ľuďmi. Dobrá socializácia napríklad spôsobí, že Váš pes bude menej pravdepodobne útočiť na cyklistov, autá a iných psov. Ďalším veľmi dôležitým bodom života každého psa je cvičenie. Yorkshirské teriéry sú plné vitality, ktorú je potrebné uvoľňovať. Dlhé prechádzky a aktívne hry sú doslova nevyhnutné.

Ďalším prvkom, ktorý charakterizuje Yorkshirského teriéra, je jeho brechanie. Existuje veľa dôvodov, prečo pes nadmerne breše. Okrem toho, že je to jeden z podstatných spôsobov komunikácie, môže za tým byť aj faktor, ktorý sme už spomenuli, teda slabá socializácia. Existuje však veľa ďalších:

• stres

• Osamelosť a nuda

• nadšenie

• frustrácia

• Zdravotné problémy

Tiež je užitočné vedieť ...

Extra tip pre rodiny s deťmi: ako sme si už povedali, jedným z hlavných znakov Yorkshirského teriéra je jeho malá veľkosť. To znamená, že pri hraní s ním musíme byť opatrní. Od začiatku musíme vychovávať deti, aby pochopili, že psy nie sú hračky a že by sa k nim mali správať s láskou a rešpektom.

Komentáre k článkuPridaj komentár: