Voda je základ zdravého papagája

#Vtáky
 
Voda je pre každú živú bytosť na tejto planéte dôležitá a papagáj nie je žiadnou výnimkou
Andrej Jakubík | 28. augusta 2018 o 13:37
Voda je základ zdravého papagája

Voda je základ

Voda je pre každú živú bytosť na tejto planéte dôležitá a papagáj nie je žiadnou výnimkou. Miska na vodu by sa mala meniť najmenej raz denne, pretože papagáje vo vode zanechajú zvyšky potravy ako (semená, granuly atď.) Papagáje majú dokonca tendenciu si jedlo namáčať, aby bolo chutnejšie. Taktiež papagáj zanechá vo vode svoj prach, ktorý urobí na povrchu vody povlak. Ak sa voda nemení, dostane sa do stavu, kedy platí označenie „bakteriálna polievka"!

Miska na vodu by sa po každej výmene vody mala umývať horúcou mydlovou vodou, aby sa odstránili všetky zvyšky potravy a povlak. Ak je špinavá miska, tak bude špinavá aj voda.

Aká voda sa dá použiť?

Pokiaľ je voda pitná pre človeka, je pitná aj pre papagája. V niektorých častiach sveta je najlepšie balená voda, ale väčšina vodovodných vôd v mnohých mestách je bezpečných. Destilovaná voda sa odporúčať nedá. Existujú však druhy s podobnými požiadavkami, ako napríklad tukan, ktorý si musí udržať stravu s nízkym obsahom železa. A to sa týka aj vody. Ak je v jeho prípade zanedbaná strava (s vysokým obsahom železa), dostavuje sa ochorenie nazývané hemochromatóza. Nebezpečné ochorenie, ktoré značne skráti tukanovi život! Destilovaná voda však môže byť použitá aj krátkodobo ako detoxikátor, ale vždy je potrebné pozerať na celkový príjem živín, aby nedošlo ku kolapsu krehkého vtáčieho tela.

Komentáre k článkuPridaj komentár: