Video:
Môžem kúpať králika?

#Hlodavce
 
Celkom nezvyčajná otázka na ktorú nie je jednoznačná odpoveď
Andrej Jakubík | 20. júla 2018 o 08:27
Video:<br />Môžem kúpať králika?

Celkom nezvyčajná otázka na ktorú nie je jednoznačná odpoveď. Mnoho ľudí králika kúpe, pretože verí, že tieto zvieratá kúpeľ potrebujú pre svoj zdravý život. Králik však má na svojej pokožke tenkú ochrannú vrstvu, ktorá sa vplyvom kúpeľa odstráni a králika tak vystavujeme stresu, bez ktorého by sa celkom určite zaobišiel. Na druhej strane sa kúpaním zbavíme starej srsti, parazitov, zvyškov potravy a fekálnych baktérií, ktoré sa môžu zdržiavať v okolí brucha a chvosta. Pravdu majú oba názory, ale ku králikovi musíme vždy pristupovať citlivo a vystavovať ho podobným procedúram iba niekoľko krát za rok a predovšetkým dodržiavať isté pravidlá. Tu sú tie najhlavnejšie z nich:

- Nerobte králikovi teplotné šoky. Voda na kúpanie nesmie byť ani príliš studená, ani naopak horúca. Na prílišné teplo sú králiky veľmi citlivé a zle ho znášajú.

- Vyhýbajte sa kúpanie počas zimy. Riziko nachladnutia je príliš vysoké.

- Nikdy, ale naozaj nikdy nepoužívajte mydlo, masážne oleje, alebo soľ do kúpeľa. Králik má veľmi citlivú pokožku a jej narušenie je vážny problém.

Veľmi dôležité je aj to, čo sa odohráva po kúpeli. Vysušiť králika je niekedy celkom problém, pretože sa neodporúča použitie sušiča na vlasy, ktorý dokáže králika veľmi rozrušiť svojím hlukom. Králika vysušíme za pomoci uteráku na mieste kde nesmie byť prievan. Králik je veľmi citlivý na teplo, teda zle znáša vyššie teploty. Králik je plavec, rovnako ako pes či mačka. To, že ste ho ešte nevideli plávať, ešte neznamená, že to nedokáže. Kúpanie je fajn nápad hlavne v horúcich letných dňoch, kedy je táto forma schladenia veľmi vítaná. A ktovie, možno aj ten váš králik skončí ako borec na videu nižšie...

Zdroj: YOUTUBE

Komentáre k článkuPridaj komentár: