Týchto 9 úžasných plemien psov, bolo zrodených do zimy!

#Psy
 
Predstavíme vám 10 plemien, ktoré sa v lete nevedia dočkať toho, kedy na začiatku zimy napadne prvý sneh.
Andrej Jakubík | 28. februára 2018 o 09:00
Týchto 9 úžasných plemien psov, bolo zrodených do zimy!

Poznáte plemená psov, ktoré boli vyšľachtené pre pohyb, prácu a potešenie v nehostinných podmienkach treskúcej zimy? Predstavíme vám 10 plemien, ktoré sa v lete nevedia dočkať toho, kedy na začiatku zimy napadne prvý sneh.

Akita, je plemeno psa, ktorého pôvod je samozrejme v Japonsku. Mimoriadne lojálne plemeno psa, ktoré sa okrem iného vyznačuje aj inteligenciou a dobrým ochranárskym inštinktom. Pôvodom ide o vidieckeho psa, ktorý sa objavoval predovšetkým v hornatejších oblastiach Japonska a musel byť teda na toto prostredie dostatočne pripravený. Sneh nie je pre tieto psy žiadnou prekážkou.

Aljašský malamut. Ak počujete slovo „Aljaška“, tak sa vám celkom určite vybavia obrázky zasnežených plôch kam len oko dovidí. Toto plemeno si ľudia až priveľmi často mýlia so sibírskym huskym, pretože podoba sa rozhodne nezaprie. Tento saňový pes je silný, vytrvalý, odvážny a rozhodne je pre neho snehová krajina druhým domovom.

Anatolský pastiersky pes. Pôvodom z Turecka je toto zimné plemeno psa stelesnením odolnosti voči chladu, vetru a snehu. Je vytrvalý a dokáže sa prispôsobiť akémukoľvek počasiu. A o tom hovorí aj jeho povaha, pretože je to do vysokej miery aj plemeno nezávislé, ktoré sa dokáže o seba postarať.

Bernský salašnícky pes. Plemeno inteligentné a samostatné. Veď je to pastiersky pes. A pôvodom zo Švajčiarska, kde z neho alpská zima urobila plemeno tak odolné, že si zimu ani nevšíma. Ak ste rodina s deťmi, ktorá miluje zimné aktivity, tak je toto plemeno zrodené pre vás. Bernský salašnícky pes totiž miluje deti aj zimu. Jeho hustá srsť ale potrebuje náležitú opateru, takže počítajte so zvýšenou starostlivosťou.

A nasleduje jedno z najstarších sibírskych plemien. Samojed je plemeno hravé, inteligentné, priateľské, ale aj tvrdohlavé. Skvele si rozumie s deťmi, zvieratami a samozrejme aj so snehom s ktorým dokážu dokonale splynúť. Toto ruské plemeno psa má srsť, ktorá dokáže čeliť aj tej najkrutejšej zime.

Viete, ktoré plemeno psa sa voľne prekladá ako „tučný lev“? Je to čínske plemeno čau čau. A pri pohľade na toto plemeno musíme uznať, že pomenovanie je veľmi trefné. Pes tohto plemena je veľmi lojálny a navyše aj samostatný. Niekedy sa ich chovanie považuje až za „mačkovité“, teda za také, ktoré je úplne nezávislé na človeku. A čo ešte dodať k tomuto plemenu? Vedeli ste napríklad, že majú ako jediné psy fialový jazyk?

Čo by to bol za rebríček psích plemien, ak v ňom chýbal nemecký ovčiak. Plemeno inteligentné, verné, učenlivé a tvrdé. Vyšľachtené do tvrdých podmienok. Polícia, záchranári, horská služba, silové zložky a mnoho iného. Všade nájdeme jedno plemeno, ktoré vyniká nad ostatnými. Je to plemeno so zmyslom pre povinnosť a sneh spolu s mrazom nepriaznivým počasím nie sú žiadnou prekážkou.

A máme tu skutočného veľkého dobráka. Je ním pyrenejský horský pes. Toto plemeno, kde pes môže dosiahnuť váhu až 55 kg sa považuje za trpezlivé, odolné, sebaisté a dokonca statočné plemeno psa. Títo jemní bieli obri majú dvojitú srsť, ktorá ich chráni pred čímkoľvek vrátane snehu. Prácu v prostredí chladu a mrazu milujú nadovšetko.

A nakoniec tu máme plemeno, ktoré si získalo srdcia mnohých ľudí, vrátane niektorých amerických prezidentov. Novofunlandský pes je plemeno, ktoré budí na prvý pohľad rešpekt (pes váži pokojne aj 70 kg), ale zdanie klame. Plemeno sa vyznačuje ako krotké a jemné. Je to skvelý rodinný pes a jeho hustá srsť mu slúži ako ochrana pred nepriazňou počasia vrátane snehu aj ľadovej vody.

Zabudli sme na niektoré plemeno? Pokojne sa to mohlo stať, pretože sme spomenuli iba tie najznámejšie plemená a možno sme vynechali práve ten váš poklad. Preto ak máte pocit, že sme na niekoho zabudli, tak využite diskusiu a možno pribudne druhý diel článku. Tešíme sa na vaše názory a fotografie vašich miláčikov.

Komentáre k článkuPridaj komentár: