Týchto 6 veci, dokáže predpovedať aj vaša mačka!

#Mačky
 
...človek je z ich schopností často unesený a pripisuje im nadprirodzený pôvod, čo však nie je pravda. Mačka je iba omnoho citlivejšia na svoje okolie, ako si človek dokáže pripustiť...
Andrej Jakubík | 15. apríla 2018 o 09:00
Týchto 6 veci, dokáže predpovedať aj vaša mačka!

O schopnostiach mačiek sa toho popísalo už mnoho. A to predovšetkým o ich údajných schopnostiach, ktoré hraničia s našich chápaním. Mačka je bytosť veľmi citlivá a vnímavá, čo dokáže uplatňovať v každodennom svete. Človek je z ich schopností často unesený a pripisuje im nadprirodzený pôvod, čo však nie je pravda. Mačka je iba omnoho citlivejšia na svoje okolie, ako si človek dokáže pripustiť.

1- Mačka dokáže predpovedať zemetrasenie. Očití svedkovia v desiatkach, či dokonca stovkách prípadov opisujú podivné správanie sa mačiek, psov a vtákov predtým ako príde k ničivému zemetraseniu. Mačky sa minúty, či dokonca hodiny predtým ako sa zem začala triasť snažili utiecť do odľahlých oblastí, či vyšších polôh. Teórií, ktoré vysvetľujú toto správanie je mnoho, ale pravdepodobne v tom budú mať prsty jemné vibrácie, ktoré predchádzajú samotnému zemetraseniu a mačky ich dokážu veľmi efektívne zachytiť.

2- Mačka dokáže predpovedať prírodnú katastrofu. Aj toto je jedna z portfólia mačacích schopností, ktoré človek veľmi efektívne prehliada a nevenuje mu pozornosť. Mačka dokáže predvídať sopečné erupcie, tsunami, hurikány a podobne. Ide o to, že pred týmito katastrofami dochádza k zmenám tlaku vzduchu, teploty, smeru a rýchlosti vetra a toto všetko je vaša mačka pripravená vnímať a zariadiť sa podľa toho.

3- Mačka dokáže predpovedať ochorenie u človeka, ale aj u svojho mačacieho náprotivka. Existuje množstvo svedectiev, ktoré hovoria o mačkách, ako o tvoroch, ktorí dokázali upozorniť na určité ochorenie, iba tým, že intenzívne poukazovali na určité miesto na tele človeka, či iného zvieraťa.

4- Mačka dokáže predpovedať hypoglykemický a epileptický záchvat u svojho majiteľa. Táto ich schopnosť je známa už dlhšiu dobu. A pravdepodobne za to môže špecifická vôňa, ktorú ľudské telo vylučuje a na ktorú sú mačky veľmi citlivé. Práve tá im signalizuje, že sa niečo deje.

5- Mačka dokáže predpovedať, kedy sa vrátite domov. Mačací čuch a sluch je na vysokej úrovni, čo im umožňuje ucítiť človeka na veľké vzdialenosti a samozrejme ešte predtým ako sa zjaví vo dverách. Mačka pozná váš pach, chôdzu a dokonca aj štrngot kľúčov, ktoré signalizujú váš príchod, či odchod.

6- Mačka dokáže predpovedať smrť. Aj v tomto je mačka neuveriteľne vnímavá. Ľudské telo tesne pred smrťou vylučuje pachy, na ktoré je mačka veľmi citlivá a preto je práve mačka tým zvieraťom, ktoré je so svojim majiteľom až do posledného výdychu. Samozrejme, ak im to okolnosti dovolia. Toto ich správanie sa traduje už od stredoveku a pravdepodobne odvtedy dostali nálepku „mystického zvieraťa“, ktorej sa nezbavili dodnes.

Máte vlastné skúsenosti s predpoveďami svojej mačky? Podeľte sa o ne s nami! Využite diskusiu, alebo komentujte na FB. Tešíme sa na Vaše príbehy!

Komentáre k článku


  • Bird, 22. apríla 2018 o 09:24
    no hej to všetko je pravda.keď idem domov s práce moja mačka na mňa čaká pred dverami a to ma ani nevidelaPridaj komentár: