Týchto 5 vecí na Vás pes neznáša!

#Psy
 
Existuje niekoľko ľudských vlastností, ktorým zvieratá nerozumejú a považujú ich za minimálne „divné“
Andrej Jakubík | 6. mája 2018 o 08:13
Týchto 5 vecí na Vás pes neznáša!

Týchto 5 vecí na Vás pes neznáša!

Existuje niekoľko ľudských vlastností, ktorým zvieratá nerozumejú a považujú ich za minimálne „divné“. Pes nie je žiadna výnimka a aj toto inak veľmi tolerantné zviera toho má niekedy doslova po krk. Predstavujeme Vám 5 vecí, ktoré na nás psi neznášajú. Aj keď to samozrejme často diplomaticky nedajú najavo.

1- Silné pachy a hlučné zvuky. Pes je zviera citlivejšie ako človek v každom ohľade, ale v prípade čuchu a sluchu to vyzerá akoby ste porovnávali komára so slonom. Ich zmysly sú na vysokej úrovni, ale v prostredí, kde vládne človek je to skôr nevýhoda. Silné zvuky a pachy, ktorými sa človek obklopuje sú dôvodom pre ktorý sa mnoho psov po čase stane apatickými voči okoliu.

2- Človek nepoužíva reč tela a to psovi rozhodne prekáža. Komunikácia za pomoci slov je síce vynikajúca pomôcka, ale pes okrem iného potrebuje vnímať aj reč tela, ktorú človek zanedbáva. Ak používate slová, tak sú ideálne iba krátke povely, ktoré si pes rýchlo osvojí. Nepoužívajte zbytočne dlhé vety a spojenia na veci, ktoré sa dajú povedať jedným slovom.

Tip redakcie: Skúste si urobiť jednoduchý test vašej komunikácie s vašim psom. Jeden celý deň vynechajte slovnú komunikáciu a spoliehajte sa iba na reč tela. Dokážete takto bez problémov fungovať?

3- Nikdy nezabudnite, že pes je iba pes, pretože v opačnom prípade sa nám môže stať, že pes nebude rozumieť svojmu trestu. To, čo totiž mnoho psov skutočne neznáša, je fakt, že často nerozumejú, prečo sa človek hnevá. Jedna z najčastejších príčin neúspechu pri výchove psa je vzájomné nepochopenie, kedy pes nemá ani len najmenšiu potuchu, prečo prišiel trest. A trest samotný sa tak samozrejme míňa účinku.

4- Viete čo pes skutočne zle znáša? Nedostatok rutiny a konzistencie svojho majiteľa. Pes miluje svoju rutinu a dokáže sa pevne prispôsobiť akýmkoľvek podmienkam, pokiaľ sú pravidelné. Naproti tomu je človek často vystavený situáciám, ktoré vedú k porušeniu rutiny a preto sa často stretávame s nedorozumeniami. Pes, ktorý nemá svoju rutinu (pevné časy vychádzok, kŕmenia, spania a pod) to má v živote veľmi ťažké.

5- Verte tomu, či nie, ale pes neznáša váš pohľad. Obzvlášť ak je ten pohľad mierený priamo do očí. Človek to považuje za úplne normálne, ale v hlave psa to môže byť vyhodnotené aj za výzvu na súboj. Nepozerajte sa psovi uprene do očí. Nemajú to radi a snažia sa vám to často povedať svojou rečou tela. Človek si však odhalené zuby často predstavuje ako prejav radosti a šťastia.

Sledujte nás aj naďalej. Už čoskoro na našich stránkach pribudne druhý diel tohto článku, kde sa dozviete ako je to s objatím psa, jeho oblečením, či frekvenciou kúpania. Sledujte nás a dozviete sa vždy niečo viac.

Komentáre k článkuPridaj komentár: