Týchto 10 vôní, vaša mačka neznáša!

#Mačky
 
Tu je zoznam pachov, ktorými si srdce a oddanosť mačky určite nezískate.
Andrej Jakubík | 17. apríla 2018 o 09:00
Týchto 10 vôní, vaša mačka neznáša!

Aj mačky majú svoje limity a vedia si presne povedať, čo im nevonia. Pachy v ich okolí vnímajú veľmi citlivo a netreba sa čudovať ich správaniu, keď sa rozplývate nad vôňou levandule, zatiaľ čo mačka preventívne opúšťa izbu. Tu je zoznam pachov, ktorými si srdce a oddanosť mačky určite nezískate.

1- Citrusové ovocie. Mačke prekáža čokoľvek, čo je spojené s citrusom. Pomarančová kôra je napríklad veľmi efektívny pomocník pre záhradkárov, ktorí si neprajú prítomnosť mačky v záhonoch.

2- Mačka neznáša vôňu banánu. Toto tropické ovocie má u mačky veľmi neblahú povesť. Skrátka im nevonia.

3- Viete čo mačke nevonia? Nevyčistený mačací záchod. Ten dokáže mačku doviesť doslova do takého vytrženia, že na protest vykoná potrebu priamo na pohovke.

4- Mačka vo všeobecnosti nemá rada vôňu borovice v akejkoľvek forme. Niektoré podstielky do mačacích záchodov dokonca obsahujú ako prídavok práve vôňu borovice. A práve to je ten dôvod, prečo mnohé mačky radšej vykonávajú potrebu mimo záchod.

5- V jednej veci sa ale mačky a ľudia zhodnú. Obaja neznášajú zápach pokazenej ryby. Mačka intuitívne považuje tento zápach za nebezpečenstvo v podobe rizika otravy a človek často neznesie ani zápach čerstvej ryby, nie to ešte tej pokazenej.

6- Mačky vo veľkej miere nepoznajú korenia, ako je napríklad horčica, kari, alebo klasické čierne korenie. Nekonzumujú ho, vyhýbajú sa mu a považujú ho dokonca za toxické.

7- Čo vonia človeku, nevonia zákonite mačke. Veľmi dobrým príkladom sú mydlá a deodoranty. Mnohé z nich sú pre mačací noc doslova pohromou a mačky ich od srdca nenávidia.

8- Levanduľa, tymian, alebo muškáty. To sú rastliny, ktoré sa nachádzajú na mačacej čiernej listine. Ich vôňa dokáže vyhnať mačky z každého záhonu.

9- Eukalyptus je pre mačku toxický. A mačka to dobre vie. Preto sa vôni tohto stromu a éterickým olejom z neho vyhýba ako čert krížu.

10- Vedeli ste o tom, že mačka „smrdí“ druhá mačka? Ak je to mačka známa, tak je to v poriadku, ale ak sa vo vzduchu objaví pach cudzej mačky, tak je oheň na streche. Mačka si svoje územie chráni a preto sa okamžite vydá preskúmať zdroj toho nepríjemného pachu.

Máte vlastnú skúsenosť s mačacím nosom? Viete poradiť záhradkárom, ako sa účinne zbaviť mačky v zeleninových záhonoch? Neváhajte a využite diskusiu pod článkom, alebo komentujte priamo na FB.

Komentáre k článku


  • Vieramaciarka, 10. novembra 2018 o 08:14
    Mačičky zbožňujem,v dome mám 2 najstaršie /mamka s dcérou/ a ,,vonku"už len 3, 4-ty kocúrik my pred mesiacom zmizol.Ale aj tie majú v kotolni svoje pelešky v teplúčku. Chcem poukázať na to,že keď vychádzajú na záchod tie z vnútra, tie vonkajšie ich plašia, čo najďalej od domu, hoci sa roky poznajú.Zrejme tie pachy ktoré majú mačičky, tu hrajú svoju rolu.Ale aj tak, sú to mystické bytosti.Pridaj komentár: