Top dôvody, pre ktoré sú potkan a myš ideálnymi domácimi zvieratkami

#Hlodavce
 
Špinavý, hlúpy a nespoločenský. Tak vidia ľudia potkana, ale je to naozaj pravda?
Andrej Jakubík | 27. januára 2017 o 12:08
Top dôvody, pre ktoré sú potkan a myš ideálnymi domácimi zvieratkami

Pohľad ľudí na potkana je vždy rozporuplný a existuje obrovská skupina ľudí, ktorí ho nenávidia a potom je tu malá skupinka nadšencov, ktorí na toto zvieratko nedajú dopustiť. A dá sa povedať, že oprávnene, pretože ako si môžete prečítať, tak potkan je doslova ideálne zviera.

Potkan aj myš sa radia medzi spoločenské zvieratá a vyžadujú spoločnosť svojho druhu, alebo svojho majiteľa. Možno budete prekvapený, ale potkan rád sleduje televíziu spolu so svojím majiteľom, alebo si rád zdriemne v prípade, že jeho majiteľ zaspí.

Hlodavce sú veľmi inteligentné a o potkanoch a myšiach to platí bez debaty. Potkany sú sledované už desiatky rokov a vedcov dodnes udivuje ich inteligencia a schopnosť riešiť hádanky, či efektívne vyjsť z bludiska.

Aj napriek všetkým zažitým predsudkom je potkan jedno z najčistotnejších zvierat na planéte a v rebríčku s prehľadom predbehne aj psa či mačku. V skutočnosti je potkan veľmi nešťastný v prípade, že je jeho pelech špinavý, či dokonca mokrý. Potkan si dokonca ukladá jedlo podľa veľkosti a toho, ako ho bude jesť a to z neho robí jedno z najlepších domácich zvierat.

Potkany aj myši sú veľmi tichí spoločníci. Preto sa v budovách dokážu pohybovať tak nerušene a ticho, bez toho aby boli spozorovaní. Oproti iným domácim zvieratám má teda potkan mimoriadne cenenú výhodu.

Okrem toho je tu samozrejme aj ďalšia výhoda. Hlodavec nepotrebuje tak veľký priestor ako iné zviera a uspokojí sa s malým výbehom pre svoje potreby. Potom je tu zároveň jedna krásna vlastnosť a síce, že každý potkan má svoju vlastnú osobnosť a tým sa odlišuje od skupiny. A nakoniec je tu aj pomerne ľahká starostlivosť, čo z neho robí ideálne zviera aj pre začiatočníka. Potkan toho nepotrebuje veľa a uspokojí sa s tým základným, čo mu plne postačuje. Omnoho vyššiu váhu má pre neho láska, ktorú dáva aj dostáva od svojho majiteľa, či potkanieho kamaráta.

Komentáre k článku


  • Dzenit, 15. januára 2018 o 15:38
    Kamaratka potkana ma a su naozaj zlaty.Pridaj komentár: