Top 10 psích plemien vhodných k deťom (2. časť)

#Psy
 
Predstavujeme vám ďalších 10 plemien psov, ktoré sa hodia predovšetkým do rodiny s deťmi
Andrej Jakubík | 25. júla 2017 o 10:00

Pre veľký ohlas na pôvodný článok sme sa rozhodli pre jeho pokračovanie a predstavujeme vám ďalších 10 plemien psov, ktoré sa hodia predovšetkým do rodiny s deťmi. Ak ste medzi nimi nenašli toho "svojho miláčika", tak nám pokojne napíšte do diskusie, alebo zanechajte komentár na našej FB stránke. a možno pripravíme aj tretie pokračovanie.

Boxer je plemeno psa, ktoré má vo svojej povahe hlboko zakorenenú lásku k ľuďom a predovšetkým k deťom. Je to plemeno energické, ale aj inteligentné a potrebuje vysokú dávku interakcie s človekom. A samozrejme nezabudneme ani na dostatok pohybu.

Nemecká Doga je plemeno psa, ktoré zaujme predovšetkým svojou veľkosťou, ale nenechajte sa oklamať, pretože doga je plemeno dobrosrdečné a to predovšetkým k deťom. Svoje srdce má otvorené aj pre ostatné zvieratá a preto je často vidieť ako sa ujme napríklad opustených mačiatok a stará sa o ne ako o vlastné. Je to však aj pes, ktorý dokáže svoju svorku brániť veľmi razantne a ten, kto by chcel ublížiť rodine, to určite nebude mať ľahké.

Plemenu staroanglický ovčiak sa niekedy zvykne hovoriť aj atletický klaun, pretože toto pracovné plemeno má zháňanie dobytka proste v krvi. Rovnako tak je aj ochranársky a láskavý k deťom, aj keď niekedy preniknú na svetlo jeho inštinkty a ponaháňa aj člena rodiny. Skvelo sa to môže hodiť ak sa ráno neviete včas vychystať do práce či školy.

Dalmatínsky pes je v očiach detí doslova rozprávkový pes, ktorého do dnešnej podoby vyšľachtili predovšetkým vo Veľkej Británií. Rovnako ako predchádzajúce plemeno je atletický a energický a hodí sa do aktívnej rodiny, kde bude mať dlhé hodiny pohybu denne. Plemeno má navyše veľmi dobrý až nadpriemerný vzťah s koňmi, ktoré miluje.

Odvážny, bdelý a oddaný. To je plemeno Bordeauxská doga, ktoré je navyše veľmi ochranárske a povahovo vyvážené plemeno psa. K deťom je jemný a ak si zvyknete na jeho "slintanie", tak je to skvelý člen rodiny. Dogy všeobecne sú skvelým rodinným psom na ktorého ostražitosť sa dá vždy spoľahnúť.

Bdelé a odvážne plemeno je aj americký stafordšírsky teriér, ktorý je až extrémne lojálny voči rodine. Tento verný pes mal v minulosti svoje pevné miesto v každej rodine a napríklad v USA bol dlhú dobu číslom 1. Jeho podobizeň sa používala aj na plagátoch šťastných amerických počas prvej svetovej vojny. Potrebuje však dobrý výcvik, rovnako ako každý pes v rukách človeka.

Dôkazom toho, že aj pes môže mať citlivú povahu rovnako ako človek je plemeno Bišon. Jemný, citlivý, ale na druhej strane odvážny pes s obrovskou gurážou, ktorý sa skvelo hodí do rodiny s deťmi, kde uplatní svoje nadanie na hry a aktívnu zábavu všetkého druhu. Deti si však okrem hry budú musieť osvojiť aj zvýšenú starostlivosť o jeho srsť.

V našom zozname nesmie chýbať jedno veľmi významné plemeno, ktorým je bez pochyby nemecký ovčiak. Symbol vernosti, odvahy, lojálnosti a ostražitosti. Často sa neprávom označuje za nebezpečného psa, pretože jeho pravá povaha je často skrytá vplyvom zlého výcviku. Učenlivé a zvedavé plemeno psa, ktoré má okrem iného aj veľkú tendenciu učiť sa novým veciam, je skvelým spoločníkom do rodiny s deťmi.

A máme tu aj skutočného obra, ktorým anglický mastif určite je. Plemeno je voči svojej svorke a ľuďom, ktorých pozná veľmi dobrácke, mierumilovné a dokonca prítulné. Jeho ochranárske sklony voči votrelcom sú však veľmi razantné a rodinu chránia s nasadením vlastného života. Aj napriek svojej veľkosti sa jedná o pokojné plemeno, ktoré si vždy zachová svoju anglickú dôstojnosť.

A samozrejme nesmieme zabudnúť ani na "orieška", ktorý síce nemá papiere o svojom pôvode, dlhú históriu šľachtenia a nechodí na prestížne výstavy, ale aj napriek tomu je to častokrát ten najlepší spoločník na svete. Oriešok z útulku je pes, ktorý poznal čo je to smútok a vie oceniť pohladkanie od človeka, ktorý mu dal šancu na lepší život. Svoju rodinu si chráni aj za cenu nasadenia vlastného života. Na vlastnej koži totiž pocítili pocit, keď sa rodina zrazu stratí a on ostane na všetko sám.

Komentáre k článku


  • Veronika1139, 5. októbra 2017 o 09:02
    Aký názor máte k plemenu Welsh corgi pembroke? Mám ho doma už rok aj pol a verte, že to je fakt vhodné k deťom, ale vo Vašom článku som ho nenašlaPridaj komentár: