Skutočne milujeme našich domácich miláčikov?

#Mačky
 
Skutočne by sa milovník zvierat mal správať tak ako mnoho dnešných psíčkarov, či mačičkárov?
Andrej Jakubík | 15. júna 2018 o 09:00
Skutočne milujeme našich domácich miláčikov?

Radi o sebe tvrdíme, že milujeme zvieratká, urobíme pre ne čokoľvek, staráme sa o ne a myslíme si, že nad našu starostlivosť nie je. Skutočne by sa však milovník zvierat mal správať tak ako mnoho dnešných psíčkarov, či mačičkárov?

Cigarety sa nevzdáme!

Cigarety a s tým spojené riziká, o ktorých sa bezpečne vie už dlhé desiatky rokov. Avšak ani ten najväčší milovník zvierat si často cigaretu neodpustí. Mnoho majiteľov psov si ju dokonale vychutná priamo počas vychádzky so psom, kedy sú psovi často najbližšie. Koľko psov je nútených obývať fajčiarske priestory, kde im hrozí nebezpečenstvo druhotných následkov, medzi ktorými je aj rakovina? Mačky sú n to ešte horšie, pretože hlavne tie bytové nemajú kam ujsť a preto je ich život v rukách fajčiara často spojený s predčasným odchodom. Fajčiar namieta, že fajčí iba na balkóne, ale neuvedomuje si, že toxické látky sú doslova všade. Na oblečení, rukách, vo vlasoch, na nábytku a áno, aj na psovi!

Radi šetríme na krmive!

Nie všetky psy majú prístup ku kvalitnej strave. Realita, ktorá sa ťažko priznáva, ale je viditeľná na každom kúsku tela psa. Srsť, zuby, kosti, skladba svalstva. Toto a ešte omnoho viac je zasiahnuté v prípade, že strava psa nesplňuje niekedy ani základné požiadavky. Koľko milovníkov a majiteľov psov, kupuje ich základnú potravu v hypermarkete? Málo ich nie je a vedzte, že krmivo, ktoré sa takto dostane až do misky, nemá často žiadnu výživovú hodnotu. Výsledkom sú ochorenia, ku ktorým by za normálnych okolností nikdy nedochádzalo.

Neradi platíme za zverolekára!

Ak sa pes istú dlhšiu časť svojho života stretáva s nepriazňou prostredia a nevyhovujúcou stravou, tak je skôr či neskôr nutná návšteva veterinárneho lekára. Verte, či nie, ale existujú majitelia psov, ktorý s návštevami veterinárnych ambulancií váhajú do poslednej chvíle. Pravidelné veterinárne prehliadky im nič nehovoria a o zdravie svojho psa majú iba okrajový záujem. Všetko je totiž spojené s platením a do toho sa mnohým nechce.

Ako skutočne milujeme svoje domáce zviera? Dokážeme sa vzdať fajčenia a dávať tak ušetrené peniaze na kvalitné krmivo a veterinára? Dokázali by ste sa zmeniť v prospech svojho psa, mačky, či iného zvieraťa? Dajte nám vedieť! Tešíme sa na vaše názory v diskusií, alebo priamo na našom FB.

Komentáre k článkuPridaj komentár: