Škrečok odmieta jesť. Menej časté príčiny!

#Mačky
 
Okrem príčin, ktoré sme uviedli v minulom článku tu ostáva ešte niekoľko možností, ktoré je potrebné vziať do úvahy. Sú síce menej časté, ale aj napriek tomu sa vyskytujú.
Andrej Jakubík | 6. augusta 2019 o 18:40
Škrečok odmieta jesť. Menej časté príčiny!

Otrava škrečkov : Ak váš škrečok skonzumuje akúkoľvek toxickú rastlinu alebo zakázané jedlo, objavia sa príznaky ako zvracanie, hnačka, slabosť, svalová stuhnutosť. Ak sa domnievate, že váš škrečok požil jedovatú látku, okamžite ho vezmite veterinárnemu lekárovi.

Zubné problémy u škrečkov : Hlodavce musia pravidelne brúsiť svoje zuby. Vedeli ste, že škrečkovi zuby nikdy neprestanú rásť? Ak škrečok nemá vetvy alebo iný vhodný materiál na brúsenie zubov, môže sa to vyvinúť do nepravidelných výrastkov alebo dokonca zlomov. Následne sa objavia niektoré príznaky, vrátane poklesu chuti do jedla.

Nedostatok hygieny v klietke : Ak sa v škrečkovej klietke nahromadilo veľa nečistôt, alebo výkalov, je možné, že váš škrečok bude odmietať jedlo. Okrem toho, nedostatočná hygiena môže napomáhať množeniu patogénov, ako aj vytvárať u škrečka stres. Preto nezabúdajte pravidelne čistiť klietku, odstraňovať odpad a výkaly. Odporúčame tiež čistenie a dezinfekciu klietky teplou vodou a saponátom raz týždenne.

Zápcha : Škrečok v tomto prípade môže odmietať jesť alebo bude jesť iba veľmi málo. Zápcha u škrečkov je často spôsobená stravou chudobnou na vlákninu, nedostatočnou hydratáciou alebo požitím väčšieho množstva srsti. Pomoc je jednoduchá. Doplňujte stravu o zložky bohaté na vlákninu, ako sú slivky, hrušky, šalát a špenát.

Je môj škrečok chorý alebo umiera?

Symptómy chorého škrečka nemožno ignorovať. Ak spozorujete niektorý z týchto príznakov, čo najskôr sa poraďte s veterinárom:

1. Ak váš škrečok neje alebo nepije vodu dlhšie ako 24 hodín

2. Škrečok je letargický a bez aktivity

3. Škrečok neje ani nepije a má hnačku.

V takýchto prípadoch je nevyhnutné okamžite navštíviť veterinára. Tieto príznaky môžu byť signálom ochorenia, ktoré môže mať za následok smrť škrečka.

Komentáre k článkuPridaj komentár: