Recepty pre psíkov

#Psy
 
Varíte pre svojich štvornohých miláčikov? Pozrite si zopár tipov a receptov z Varecha.sk
Sandra pre Varecha.sk | 3. marca 2014 o 08:25
Recepty pre psíkov

Redaktorke zo stránky Varecha.sk trochu vŕtalo v hlave, či ľudia varia pre svojich psov alebo im len kupujú hotové výrobky ako granule, konzervy a iné maškrtky. Skúsila pohľadať „recepty pre psov“ a našla hneď niekoľko stránok s takýmito receptami.

V niektorých boli dokonca rozdelené na recepty pre psie „batoľatá“ a dospelých psov. V prvej chvíli som však mala pocit, že len niekto zle zaradil recepty...

Veď posúďte sami ich názvy: Mäsové pyré, Kaša z ovsených vločiek, Jarné rizoto s pečienkami... A potom nasledovali trošku príznačnejšie názvy ako Super zdravé psie keksíky, Plnená kosť, Psie keksíky na vyčistenie zubov...

Je najlepšia strava surová?

Aj keď stále prevládajú názory, že najlepšia strava pre psov je tá surová. Surové mäso, aj surová zelenina. Neviem si však dosť dobre predstaviť nášho psa jesť surovú mrkvu. Aj mýtus o škodlivosti surových kostí je už zažehnaný. Čo sa týka mäsa, zažívací organizmus psíkov je tak uspôsobený, že si ľahko poradí napríklad s prípadnou salmonelou a škodlivými baktériami v mäse.

Recepty - jedlá pre psov

U psov, podobne ako aj u ľudí, môžete nesprávnou stravou zapríčiniť rôzne choroby, alergie a poruchy dôležitých orgánov v tele. Preto treba dbať, čo im dáte jesť.

Celý pôvodný článok si môžete prečítať na Varecha.sk pod názvom: Varíte pre vašich miláčikov... psov?

Komentáre k článkuPridaj komentár: