RAW strava pre mačky a psy skrýva vysoké riziko!

#Psy
 
Surové mäso ako hlavná strava pre domáce psy a mačky sa javí ako to najlepšie, čo môžeme svojmu miláčikovi poskytnúť
Andrej Jakubík | 10. júla 2018 o 08:10
RAW strava pre mačky a psy skrýva vysoké riziko!

Surové mäso ako hlavná strava pre domáce psy a mačky sa javí ako to najlepšie, čo môžeme svojmu miláčikovi poskytnúť. Nie je to však vždy pravda a predovšetkým v prípade komerčne vyrábanej RAW stravy, ktorú je možné zakúpiť v obchodoch sa až príliš často stretávame s baktériami, ktoré v strave pre zvieratá nemajú čo hľadať.

Až škandalózne vyzneli výsledky testovania RAW stravy pre psov a mačky na prítomnosť baktérií, ktoré sú schopné vyvolávať rôzne typy ochorení, od tým bežných až po tie smrteľné. Veterinárny inšpektori z Holandska si koncom minulého roka posvietili na zloženie mnohých balíčkov so surovým mäsom, ktoré boli predávané ako potrava pre mačky a psy v bežných obchodoch s potrebami pre zvieratá. Medzi inými sa v potrave objavila Escherichia coli, Listeria a Salmonella. Všetky tri spomínané baktérie, či skupiny baktérií dokážu vyvolávať ochorenia ako u zvierat, tak následne aj u ľudí, ktorý by sa mohli nakaziť až sekundárne prostredníctvom svojho domáceho miláčika.

Okrem iného sa v strave objavil aj parazit Sarcocystis a veľký strašiak menom Toxoplasna gondii, ktorý u mačiek dokáže vyvolávať ochorenie Toxoplazmózu. Týmto spôsobom sa dokáže týmto pre ženy v tehotenstve nebezpečným parazitom nakaziť aj mačka, ktorá v podstate nemá prístup mimo bytu a teda si naivne myslíme, že je chránená.

Na základe tohto a podobných testovaní sa dá usúdiť, že komerčne vyrábaná RAW strava pre mačky a psy obsahuje aj mnoho nebezpečných baktérií, ktoré znamenajú zvýšené riziko ako pre samotné zvieratá, tak aj pre človeka. Toto riziko si však často neuvedomujeme a preto ho ani za riziko nepovažujeme. To je však chyba, za ktorú sa čas od času platí.

Komentáre k článkuPridaj komentár: