Psia láska nehrdzavie! Pozrite si video zo stretnutia po 8 rokoch

#Psy
 
Joshua Edwards’ z južnej Floridy v roku 2007 prišiel o svoje milované šteniatko menom Duke. Bol ukradnutý...
Andrej Jakubík | 14. marca 2018 o 08:00
Psia láska nehrdzavie! Pozrite si video zo stretnutia po 8 rokoch

Joshua Edwards’ z južnej Floridy v roku 2007 prišiel o svoje milované šteniatko menom Duke. Stalo sa mu osudným to, čo postihlo už nejedného psa. Bol ukradnutý. Joshua ho neúnavne hľadal viac ako pol roka, ale bez výsledku. Zmieril sa s tým, že svojho milovaného psíka už nikdy neuvidí. Výčitky, hnev, smútok. Toto všetko trvalo dlhých 8 rokov.

V roku 2015 našla Maria Elena Cartaya na ulici opusteného viac ako 50 kilového psa, ktorý hľadal pomoc. Podľa jej slov to bol už na prvý pohľad láskavý pes. Zatúlanec bol dopravený do Tamiami Animal Hospital a hneď pri vstupnej prehliadke veterinár objavil v jeho tele čip. Prebehla kontrola údajov a stopa viedla práve k Joshuovi a jeho stratenému Dukovi. Ukázalo sa, že tento 50 kilový psík bez pána, v skutočnosti svojho pravého majiteľa hľadá už 8 rokov. Po ôsmich rokoch sa tak ich cesty znova spojili.

Pozrite si video z dojemného stretnutia, ktoré je dôkazom toho, že psia láska a pamäť dokáže prekonať aj dlhé odlúčenie.

Zdroj: Youtube

Ale asi najväčším prekvapením bolo zistenie, že Duke si stále pamätá príkazy a povely, ktoré sa naučil ešte ako šteniatko. Okamžite ako zbadal v ruke tenisovú loptičku, vedel, že je čas na hru, dodal udivene Joshua, ktorý podľa vlastných slov už nedúfal, že Duka niekedy v živote uvidí.

Ročne sa na celom svete stratia desiatky tisíc domácich miláčikov a nemalé percento z nich sú práve psi, ktorí sú často kradnutí ešte ako šteniatká, za účelom ich ďalšieho predaja. Ich noví majitelia často ani len netušia o tom, čím všetkým si museli prejsť. Netušia, že niekde tam vonku niekto zúfalo pátra a aj po rokoch dúfa v zázrak.

Komentáre k článku


  • Nyugi333, 15. marca 2018 o 19:17
    Naozaj dojemné a držím palce


  • Bird, 22. apríla 2018 o 11:29
    Nyugi333 súhlasímPridaj komentár: