Prečo ľudia milujú miniatúrne prasiatka?

#Iné zvieratá
 
Sú inteligentné, roztomilé a v rámci možností aj čistotné. Ale zabudnite na to, že ostanú malé. Sú to prasatá a nikdy nebudú dorastať do veľkosti králika
Andrej Jakubík | 24. augusta 2017 o 08:00
Prečo ľudia milujú miniatúrne prasiatka?

Zakrslé, alebo miniatúrne prasiatka skutočne zažívajú v posledných rokoch zvýšený záujem, ktorý je často spôsobený ich roztomilosťou v rannom veku. Kto by nechcel mať doma ako domáceho miláčika rúžové, či fľakaté a predovšetkým malé roztomilé prasiatko, ktoré je prezentované ako to najmenej náročné domáce zviera na planéte. Opak je však pravdou...

Miniatúrne?

Na obrázkoch, ktoré sú často prezentované záujemcom o miniatúrne prasiatka sú tieto roztomilé živočíchy vyobrazené v mini šatách, v pohároch na čaj, či v spoločnosti malého králika, aby si budúci majiteľ dokázal predstaviť ich „miniatúrnosť“. Nikto už však nepovie, že sa jedná o jedince v útlom veku, ktoré ešte často nie sú ani odstavené od matky a sú závislé na jej mlieku. Je to celkom určite klamlivá reklama, pretože aj naďalej ide o prasa, ktoré dokáže narásť do rozmerov, kedy nie je možný jeho chov v bytových podmienkach, bez toho, aby sme nemuseli čeliť pohľadom susedov na každej bytovej schôdzi.

„Paris“ faktor

Či si to už uvedomujeme, alebo nie, tak vždy nás bude priťahovať život a životný štýl celebrít, ktoré tvoria a určujú mnohé trendy v móde a aj v domácich miláčikoch. Snaha odlišovať sa, prinútila mnoho známych ľudí k tomu, aby si domov zaobstarali miláčika, ktorý je iný, ako miláčik bežných smrteľníkov. Ako už tušíte, tak miláčikom je myslené aj miniatúrne prasiatko. Paris faktor je pomenovanie s odkazom práve na Paris Hilton, ktorá je budúcou vlastníčkou siete luxusných hotelov a súčasnou vlastníčkou miniatúrneho prasiatka. To mnohým fanúšikom postačuje k tomu, aby si podobné zvieratko zadovážili aj oni. Aké je však ich prekvapenie, ak im miniatúrne prasiatko vyrastie do váhy 50 kilogramov.

Sú inteligentné, roztomilé a v rámci možností aj čistotné. Ale zabudnite na to, že ostanú malé. Sú to prasatá a nikdy nebudú dorastať do veľkosti králika. Nikdy.

Komentáre k článkuPridaj komentár: