Potraviny bohaté na Taurín pomáhajú psom so srdcovými problémami!

#Psy
 
Ak máte doma psa so srdcovými problémami a hľadáte konkrétne potraviny, ktoré sa hodia pre jeho potreby, tak práve taurín môže byť z tohto pohľadu veľmi užitočným doplnkom stravy
Andrej Jakubík | 15. júna 2019 o 18:51
Potraviny bohaté na Taurín pomáhajú psom so srdcovými problémami!

Ak máte doma psa so srdcovými problémami a hľadáte konkrétne potraviny, ktoré sa hodia pre jeho potreby, tak práve taurín môže byť z tohto pohľadu veľmi užitočným doplnkom stravy. Okrem klasickej stravy pre psov by ste si mali byť vedomí aj špecifických potrieb, ktoré pes má. Choroby srdca sú často spojené s obezitou, takže by ste sa ako prvé mali uistiť, že váš pes má pravidelný pohyb a netrpí nadváhou.

Starostlivosť o psa so srdcovými problémami nie je jednoduchá, pretože musíte venovať nemalú energiu tomu, aby ste sa uistili, že ovládate všetky pokyny stanovené veterinárnym lekárom. Tento článok vám poskytne istý prehľad o potravinách bohatých na taurín, ktoré sú vhodné pre psov so srdcovými problémami, ale nezabudnite, že predtým, ako čokoľvek dáte svojmu domácemu miláčikovi, mali by ste požiadať o radu svojho veterinára.

obsah

1. Taurín je prospešný pre zdravie vášho psa

2. Potraviny živočíšneho pôvodu

3. Potraviny rastlinného pôvodu

4. Umelé výrobky obsahujúce taurín

Taurín je prospešný pre zdravie vášho psa

Podávanie správneho jedla psovi so srdcovými problémami výrazne znižuje príznaky ochorenia. Medzi dobre známe potraviny, ktoré sú vhodné na zlepšenie stavu srdca, patria potraviny s nízkym obsahom soli a bielkovín.

Taurín sa zvyčajne nachádza vo vysoko kvalitných krmivách pre psov, ale existujú aj iné potraviny vysoko bohaté na taurín, ktoré posilnia srdce vášho psa.

Po vykonaní štúdie o účinku taurínu na zdravie psov dospeli veterinári na Univerzite v Americkom Sacramente k záveru, že nedostatok taurínu môže spôsobiť srdcové ochorenia u psov. Uvádzajú tiež, že psi so srdcovými problémami majú neuveriteľný prospech z taurínu ako doplnku.

Okrem pomoci pri srdcových problémoch môže taurín pôsobiť aj nasledovne:

• Prevencia svalovej degenerácie

• Posilňuje srdcový sval

• Zabraňuje srdcovým arytmiám

• Významne znižuje výskyt problémov so srdcom u psov

• Odstraňuje škodlivé látky z organizmu

Potraviny živočíšneho pôvodu

Psy prijímajú predovšetkým živočíšnu stravu. Zeleninu iba v menšom doplnkovom rozsahu. V tomto prípade je to ideálne, pretože taurín sa nachádza v potravinách živočíšneho pôvodu. Taurín sa prirodzene nachádza v:

Kura, najmä v stehnách alebo v pečeni.

Bravčové a hovädzie mäso. Môžete použiť predovšetkým srdce, ktoré majú psi v obľube.

Vajcia (varené) alebo mlieko (syr), vždy v malých dávkach, tiež obsahujú taurín a môžu byť veľmi prospešné pre vášho domáceho maznáčika.

Chobotnica. Trocha nezvyčajná pochúťka, ktorá sa dá upraviť rôzne. Napríklad varená je pre psa celkom chutná. A samozrejme je to pre psa významný zdroj taurínu.

Potraviny rastlinného pôvodu

Podobne sa taurín nachádza aj v potravinách rastlinného pôvodu, hoci nie všetky z nich sú vhodné pre psov. Môžete použiť napríklad potraviny obsahujúce droždie, alebo zelenú fazuľku.

Pamätajte si odporúčanie, aby 15% celkovej stravy vášho domáceho maznáčika bolo založenej na ovocí a zelenine.

Umelé výrobky obsahujúce taurín

Okrem prírodných produktov môžete na trhu tiež nájsť aj komerčne pripravený taurín v kapsuliach, alebo vo forme prášku. Ak ste sa rozhodli pre tento druh doplnku pre svojho domáceho maznáčika, mali by ste sa rozhodne poradiť s veterinárom.

Nie sme náhrada veterinára!

Snažíme sa informovať, vzdelávať, robiť osvetu a prinášať vám novinky z ríše zvierat. Naše články však nie sú náhrada veterinárneho lekára. Každé jedno zviera je osobnosť a zasluhuje si veterinárnu opateru v prípade ochorenia, úrazu alebo bolesti na tele aj duši. V prípade akéhokoľvek problému sa vždy s dôverou obracajte na svojho veterinárneho lekára, ktorý ako jediný s čistým svedomím dokáže stanoviť diagnózu a liečbu.

Komentáre k článkuPridaj komentár: