Potravinový plán pre 6 mesačného nemeckého ovčiaka

#Psy
 
Ak máte akékoľvek pochybnosti, obráťte sa na svojho veterinára, pretože experimentovanie s množstvom a frekvenciou kŕmenia sa nemusí vždy vyplácať.
Andrej Jakubík | 30. marca 2019 o 19:56
Potravinový plán pre 6 mesačného nemeckého ovčiaka

Vo veku od 4 do 6 mesiacov by sa mal počet porcií pre psa plemena nemecký ovčiak znížiť na 3 porcie za deň. Množstvo jedla by sa však malo zvýšiť a mal by sa poskytnúť dodatočný čas 2 minúty na konzumáciu (dohromady teda 12 minút). Balenie krmiva pre šteniatka podrobne uvádzajú príslušné odporúčané množstvo potravy pre šteňa v závislosti od jeho veku a hmotnosti. Ak máte akékoľvek pochybnosti, obráťte sa na svojho veterinára, pretože experimentovanie s množstvom a frekvenciou kŕmenia sa nemusí vždy vyplácať.

Nakoniec by ste mali začať do kŕmnej dávky miešať čerstvé potraviny, ako napr. mäso, ryby, alebo zeleninu, spolu s komerčným suchým krmivom. Dajte si pozor na zakázané potraviny pre psov, ktoré nájdete aj na našej stránke. Niektorí ľudia sa pýtajú na kŕmenie surovou stravou pre šteňa nemeckého ovčiaka. Toto krmivo má svoje nepopierateľné výhody, ale v tomto prípade je riziko nakazenia sa psa niektorým z množstva druhov baktérií a parazitov veľmi vysoké. Všetky potraviny pre šteňa odporúčame vždy variť a nikdy im nedávať surové. Vyhnite sa kuraciemu, králičiemu a rybiemu mäsu, pretože samozrejme môžu obsahovať kosti, ktoré sú pre psa nebezpečné.

Mokré a navlhčené jedlo by malo byť podávané s mierou, pretože je jednak pomerne dosť kalorické a môže spôsobiť rozvoj plaku na zuboch a spôsobovať hnačky. V tomto období by sa pochúťky pre psov mali používať len ako pozitívna podpora počas ich tréningového a vzdelávacieho obdobia. Nikdy ich nemôžeme používať ako potravinový doplnok, či dokonca ako náhradu za plnohodnotnú stravu.

A na koniec jedno dôležité upozornenie. Nikdy a za žiadnych okolností, by ste nemali podávať svojmu nemeckému ovčiakovi, ani žiadnemu inému psovi zvyšky ľudskej potravy. Ľudská potrava obsahuje soľ, cukor a korenie, ktoré sú veľmi škodlivé pre celkové zdravie psa. Okrem toho, ak ponúknete svojmu psovi vaše jedlo, bude vás počas jedla neustále otravovať a načo si zbytočne komplikovať život po boku nemeckého ovčiaka?

Komentáre k článkuPridaj komentár: