Pomôžte zachrániť domov pre papagájov!

#Vtáky
 
Papagáje, často kupované ako hračka pre deti, či symbol majetku sa po čase zmenia na trosky plné depresie...
Andrej Jakubík | 4. februára 2019 o 11:55
Pomôžte zachrániť domov pre papagájov!

Pani Eva Lucáková z Prešova patrí k Slovenským unikátom, pretože ako doposiaľ jediná Slovenka prevádzkuje útulok pre papagáje, ktoré stratili domov, chuť do života a niekedy aj časť krídla, nôžky ...

Jej opatera dáva nádej stovkám papagájov, ktoré sa ocitajú pod jej ochrannými krídlami a bez zdráhania môžeme povedať, že je ich poslednou nádejou na lepší život. Papagáje, často kupované ako hračka pre deti, či symbol majetku sa po čase zmenia na trosky plné depresie, nechuti k životu a nedôvery voči človeku, ktorý ich opustil, nevenoval sa im a nie zriedka im aj fyzicky ublížil.

Každodenný pohľad do očí týchto utrápených tvorov je chlebom, ktorý musí Eva opätovať láskou a rešpektom. To je jediná cesta k ich záchrane. Trvá to roky, než sa papagáj znovu rozhodne dôverovať človeku, pretože tieto tvory známe svojím dlhým životom majú veľmi dobrú pamäť a pamätajú si všetko, čo im človek spôsobil.

Je ťažké bojovať s depresiami u operených tvorov, ale ešte ťažšie je to robiť z vlastného presvedčenia a za vlastné financie, bez pomoci štátu a samosprávy. Preto tu dnes uverejňujeme prosbu na finančnú zbierku pre pani Evu, ktorá potrebuje okrem iného financovať aj svoju stránku www.exotickevtactvo.sk , kde nezištne pomáha a radí ľuďom práve s papagájmi, ktorí potrebujú odbornú pomoc. Cieľová suma je 84 eur a tieto financie poslúžia na zaplatenie domény a hostingu na celý rok 2019.

Číslo účtu:

Za pani Evu Lucákovú ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodnú pomôcť.

Máte záujem pomôcť niektorému členovi kŕdľa? Nie je nič jednoduchšie. Pani Lucáková Vás rada privíta na tel. čísle 0905 / 273 332, prípadne na mailovej adrese bubka4@gmail.com a samozrejme nezabudnite navštíviť aj stránku www.exotickevtactvo.sk, kde sa dozviete všetko o prvom a doposiaľ jedinom útulku pre papagáje, ktorý na Slovensku funguje iba vďaka ľuďom ako je pani Eva Lucáková a všetkým, ktorí sa rozhodli neostať bokom.

A samozrejme, nezabudnite na zdieľanie, aby sa prosba o pomoc dostala na tie správne monitory.

Komentáre k článkuPridaj komentár: