Plánujete šteniatko? Toto budete potrebovať!

#Psy
 
Prečítajte si základný zoznam vecí, ktoré budete potrebovať ak plánujete štvornohý prírastok do rodiny.
Andrej Jakubík | 3. marca 2018 o 09:00
Plánujete šteniatko? Toto budete potrebovať!

Tu je to základné, bez čoho sa šteniatko nezaobíde. Pamätajte si, že šteňa by malo byť až na konci tohto zoznamu, keď je už všetko potrebné pripravené. Vyhneme sa zbytočným stresom a prekvapeniam.

- Prepravka na prepravu šteniatka. Znie to divne, ale práve v začiatkoch sa stanú situácie, kedy sa potrebujete prepraviť k veterinárovi a zrazu zistíte, že šteniatko nemáte do čoho uložiť.

- Šteniatko (ale samozrejme aj pes vo vyššom veku) potrebuje svoju posteľ. Nie je určite vhodné vziať si psa do postele, pretože sa týmto krokom pre neho stane vaša posteľ jeho územím. A ostane to tak často navždy.

- Jedlo. Viete ako často si ľudia prinesú domov psa a až potom zháňajú vhodné jedlo? Stáva sa celkom bežne, že prvé jedlo kupujeme psovi až keď s ním cestujeme od chovateľa, či z útulku.

- Misky na vodu a jedlo. Nie je vhodné ich mať iba po jednom kuse. Vždy počítajte s tým, že jedna bude špinavá v umývačke riadu, alebo v drese a druhá bude čistá a pripravená na použitie.

- Nezabudnite na hračky. Pes sa potrebuje hrať a ak svoju potrebu neukojí na hračkách, tak sa uskromní s vašimi topánkami.

- Základné veterinárne pomôcky ako je dezinfekcia, kliešte na kliešťov, náplasti, obväz, či hygienické rukavice. Na lekárničke majte napísané telefónne číslo na svojho veterinára a nie je na škodu si preštudovať aj prvú pomoc.

- Viete bez čoho sa skutočne nezaobídete? Dvojica menom obojok a vôdzka by mala byť základom všetkého.

- A na čo sme ešte zabudli? Myslite aj na doplnky ako je kefa na vyčesávanie, šampón pre psov, klieštiky na strihanie nechtov a podobne.

Pes, rozhodne nie je lacná záležitosť. Ak si v peniazoch zrátate čo všetko potrebujete, tak sa o tom presvedčíte sami. A to sme ešte do zoznamu nezarátali váš voľný čas, ktorý v dnešnom svete patrí medzi tie najdrahšie položky.

Komentáre k článkuPridaj komentár: