Plánujete mačku? Tieto veci musíte mať doma!

#Mačky
 
Jedná sa iba o základné potreby bez ktorých je dlhší pobyt mačky na jednom mieste ohrozením pre okolie, či mačku samotnú...
Andrej Jakubík | 7. mája 2018 o 10:32
Plánujete mačku? Tieto veci musíte mať doma!

Plánujete mačku? Tieto veci musíte mať doma!

Bez týchto veci je pobyt mačky spojený iba s problémami a mačka samotná sa u vás nebude cítiť komfortne. Jedná sa iba o základné potreby bez ktorých je dlhší pobyt mačky na jednom mieste ohrozením pre okolie, či mačku samotnú.

Misky na potravu a vodu. Možno to bude znieť neuveriteľne, ale mačka je veľmi konzervatívny tvor a ak nemá svoju obľúbenú misku, prípadne inú na ktorú je zvyknutá, tak bude ochotne aj dlhšiu dobu hladovať. Samozrejme sa dajú použiť dočasne či trvalo aj misky a taniere pre bežné stolovanie, ale vždy je vhodnejšie podať mačke potravu a vodu v miske určenej pre mačky. Niektoré mačky nemajú radi plastové misky pre ich nižšiu stabilitu. Sledujte pitný režim svojej mačky a predídete tým množstvu problémov.

Kefa na čistenie je dvojka na našom zozname. Ak sa zanedbá vyčesávanie na dlhšiu dobu, tak toho budete ľutovať. Vyčesávanie kožucha je pre mačku vždy dôležité, pretože rôzne plemená mačiek boli vyšľachtené tak, že bez ľudskej opatery nedokážu dlhšiu dobu spokojne fungovať.

Každá mačka potrebuje posteľ. Postačí jej vankúš s dekou na tichom a pokojnom mieste mimo prievanu. Ak svoju posteľ nedostane, tak celkom pravdepodobne obsadí tu vašu.

Prepravka je vždy nevyhnutná. Cesta veterinárovi, či premiestňovanie mačky počas víkendu na záhradu atď. Toto všetko si vyžaduje kvalitnú prepravku a nie kartónovú krabicu z ktorej mačka veľmi rada a ochotne unikne.

Ak sa chcete vyhnúť problémom, tak by ste nemali zabúdať na veľmi podstatnú vec. Mačka potrebuje jesť a preto by ste mali mať doma potravu pre mačky. Vždy je príjemnejšie ju mať doma po ruke, ako ju zháňať s hladným mačiatkom v náručí.

Škrábadlo je naozaj dobrá vec, pretože mačka ho potrebuje k šťastnému životu a ak si neželáte testovať odolnosť svojho nábytku, tak nie je škrábadlo iba veľmi dobrý doplnok, ale nevyhnutnosť.

A na čo sme ešte zabudli? Hračky, hračky a ešte raz hračky! Zabaviť myseľ mačky je niekedy náročné a časte je hračka to jediné čo dokáže mačku zaujať. Hračiek nie je nikdy dosť a potrebuje ich každá mačka bez ohľadu na plemeno a vek. Mačka je skrátka mačka a menej hravá určite nebude.

Komentáre k článku


  • Rebeka360, 21. augusta 2018 o 12:22
    Ahoj, so všetkým bodmi súhlasím, ale najhlavnejšou vecou je aby sme ju mali radi♥♥♥


  • Korion, 18. decembra 2018 o 09:21
    mala by mať domčekPridaj komentár: