Plánujete do rodiny mačku? Položte si tieto 3 otázky!

#Mačky
 
Je úplne jedno, či ide o čistokrvnú mačku, alebo o tú "klasickú" verziu. Vo svojej podstate sa jedná o jeden jediný živočíšny druh, ktorý si zaslúži naše zodpovedné zmýšľanie
Andrej Jakubík | 20. novembra 2017 o 08:00
Plánujete do rodiny mačku? Položte si tieto 3 otázky!

Ešte predtým, ako sa rozhodnete, si zadovážiť mačku, mali by ste zvážiť všetky pre a proti, ktoré sa začnú odohrávať hneď po tom, ako dáte mačke nový domov. Je úplne jedno, či ide o čistokrvnú mačku, alebo o tú "klasickú" verziu. Vo svojej podstate ide o jeden jediný živočíšny druh, ktorý si zaslúži naše zodpovedné zmýšľanie.

Otázka 1: Som vôbec pripravený mať mačku?

Veľmi podstatná otázka, ktorá by mala byť položená ako prvá. A možných odpovedí je hneď niekoľko. Zrátajte si, koľko voľného času môžete do mačky investovať. Pri malom mačiatku je to aj niekoľko hodín denne a aj keď povyrastie, tak sa bez Vášho času nezaobíde. Mačka je veľmi vnímavé stvorenie a ak si navykne na spoločne strávený čas, tak jej už potom nevysvetlíte, že na ňu nemáte čas. A potom je tu samozrejme aj pohľad finančný, pretože všetko niečo stojí a mačka nie je výnimka. Prejdite sa po obchode s chovateľskými potrebami a sami zistíte, koľko stojí vlastníctvo mačky.

Otázka 2: Akú chcem mačku?

Aj toto je veľmi dôležitá otázka, pretože si musíme v hlave ujasniť, či plánujeme dať domov konkrétnemu plemenu, ktoré nás zaujalo, alebo či nám na pôvode nezáleží a skôr dáte prednosť náhode a osudu. Rovnako si však musíte položiť otázku, aký vek by mala mať mačka. Vek je veľmi dôležitý faktor, ktorý rozhoduje o tom, či sa bude mačka vo svojom novom domove cítiť dobre.

Napríklad ak máte malé deti, ktoré sú aktívne, tak rozhodne nie je dobrý nápad im zaobstarať staršiu mačku, ktorá už vyžaduje pokoj. Zbytočne by sme tak mačku vystavovali stresu, čo by nám celkom určite naznačil hneď pri prvej možnej príležitosti.

Takto to napríklad vyzerá ak sa do rodiny pridá staršia mačka. Nemá už síce oči mačiatka, ale jej láskou si môžete byť istý v každom okamihu.

Zdroj: Youtube

Otázka číslo 3: Odkiaľ si zadovážim mačku?

Tak toto je veľmi podstatná otázka, ktorá dokáže nejednej mačke zmeniť od základov život. Ešte predtým, ako sa na internete začnete pozerať po ponukách chovateľských staníc, by ste sa mali vydať na cestu do najbližšieho útulku pre opustené mačky, kde nájdete poklady o ktorých sa vám ani nesnívalo. Samozrejme k nim nedostanete PP, kúpno predajnú zmluvu, či množstvo iných zbytočností, ale dostanete do opatery zviera, ktoré si často siahlo na samé dno a dokáže sa tešiť z tak malicherných maličkostí, že tomu niekedy nebudete ani veriť.

Komentáre k článkuPridaj komentár: