Pes v dome, alebo byte. Má to iba výhody!

#Psy
 
Ak chcete spoločenského dospelého psa, je nevyhnutné, aby váš pes prichádzal do kontaktu s ľuďmi. Mať svojho psa vo vnútri domu je tou najlepšou voľbou.
Andrej Jakubík | 21. januára 2019 o 15:08
Pes v dome, alebo byte. Má to iba výhody!

Ako náhle ste si v minulom článku mohli niečo prečítať o psoch chovaných vonku a hlavne o dôvodoch, prečo by sme to nemali robiť, tak vám prinášame článok o tom, prečo je výhodou mať psa priamo v byte či dome.

Priamo v domácnosti si bude Váš pes vychutnávať ľudí, bude sa mu dostávať spoločenských podnetov a bude môcť komunikovať s rodinnými príslušníkmi a ďalšími hosťami. Ak chcete spoločenského dospelého psa, je nevyhnutné, aby váš pes prichádzal do kontaktu s ľuďmi. Mať svojho psa vo vnútri domu je tou najlepšou voľbou.

Vo vnútornom prostredí domu a bytu získava pes kvalitnejší život a okrem iného dostanete aj tieto benefity:

• Vidieť a môcť si pohladiť pravidelne svojho psa znamená, že ľahšie zistíte akékoľvek vonkajšie / vnútorné ochorenie a poranenie.

• Pes, ktorý žije vo vnútri domu bude pravdepodobne tiež menej trpieť parazitickými chorobami.

• Srsť a kožuch vášho psa bude čistejší.

• Váš pes nebude trpieť dôsledkami nepriaznivého počasia, ako je dážď, sneh a extrémna zima, alebo teplo.

Ak váš pes žije s vami vo vnútri domu, budete viac zosynchronizovaný s jeho chuťou, návykmi a osobnosťou. Budete mu pomáhať pri jeho vývoji a socializačnom procese.

Mať psa vo vnútri domu, či bytu, je možnosť, ktorú by si mal zvoliť každý majiteľ, ak skutočne miluje svojho miláčika. Iba disciplína, trpezlivosť a náklonnosť sú kľúče k tomu, aby ste si svojho člena rodiny dokonale užili.

Komentáre k článkuPridaj komentár: