Pes a miska s vodou. V lete je hranica medzi zdravím a kolapsom veľmi tenká!

#Psy
 
Miska s vodou je hranica medzi zdravím a kolapsom, či dokonca smrťou...
Andrej Jakubík | 23. júla 2018 o 14:00
Pes a miska s vodou. V lete je hranica medzi zdravím a kolapsom veľmi tenká!

Miska s vodou je pre psa v letných horúčavách nevyhnutný prostriedok na prežitie. Miska s vodou je hranica medzi zdravím a kolapsom, či dokonca smrťou. Pes musí mať počas celého dňa prístup ku svojej miske, či k inému zdroju vody. Toľko teória, ktorú určite pozná každý normálne zmýšľajúci človek. Aká je však realita? Misky sú nekvalitné, zdravotne nevyhovujúce, voda sa nemení tak často, ako by sa mala, miska je umiestnená na slnku, alebo miska nezodpovedá veľkosťou potrebám psa. Čítajte ďalej a dozviete sa niečo málo o tom, aká by mala byť správna miska na vodu.

Miska nie je ozdoba

Ak vyberáte misku na vodu pre svojho psa, tak celkom určite budete v pokušení, vyberať podľa farby a toho, či sa vám hodí k podlahe, nábytku, alebo či je na nej vtipný nápis. Zabudnite na podobné omyly, pretože miska sa nekupuje na okrasu, ale na to aby účelne spĺňala svoju funkciu. Psovi je celkom určite jedno, aká je farba a nápis, ale nie je mu jedno ak je miska vyrobená z nekvalitných materiálov, ktoré môžu poškodiť jeho zdravie.

Plastové misky sú veľmi žiadané, pretože sú lacné a ľahko sa čistia. Sú však menej stabilné, pretože ich váha im nedovoľuje udržať takú stabilitu ako miskám keramickým a kovovým. Navyše ak je plast nižšej kvality, tak hrozia rôzne alergické reakcie, ktoré nemusia skončiť šťastne. Ak teda miska plastová, tak iba tej najvyššej kvality.

Misky keramické majú vyššiu stabilitu, pretože je samozrejme vyššia aj ich váha. Sú však krehké na náraz a ľahko sa poškodia. Majú síce atraktívne vzory, ale ich čistenie nemusí byť práve najľahšie. Uistite sa, že v miske neostali nečistoty, po tom, ako ste do nej napustili čerstvú vodu.

A nakoniec misky kovové. Tieto misky sú ideálom. Sú odolné, stabilné a ľahko sa čistia. Dá sa povedať, že tieto misky sú zo všetkých variant tie najpraktickejšie.

Nikdy nezabudnite, že 60% organizmu psa tvorí voda a preto by sme mali klásť dôraz na jej doplnenie práve v období, kedy sa pes potýka s horúcim letným počasím. Buďte zodpovedný a berte svojho psa tak, ako vás berie on. Ako člena rodiny.

Komentáre k článkuPridaj komentár: