Papagáje z útulku a ich list Ježiškovi

#Vtáky
 
Ostávame verní tradícií, ktorá započala pred rokom a opäť Vám prinášame želania operencov, ktorí našli svoj druhý domov v opatere pani Evy Lucákovej, ktorá doposiaľ ako jediná na Slovensku prevádzkuje útulok pre nechcené papagáje. Tu sú ich želania...
Andrej Jakubík | 23. decembra 2017 o 18:00
Papagáje z útulku a ich list Ježiškovi

Ten, kto by však očakával želania plné drahých darčekov je na omyle. Potreby týchto operených nezbedníkov sú totiž omnoho praktickejšie a jednoduchšie. Pred rokom sme žiadali darcov aj o lieky, čo tento rok nie je potrebné, pretože zdravotný stav mnohých papagájov, ktorí sa dnes nachádzajú v záchrannej stanici sa našťastie výrazne zlepšil. A to aj vďaka darom, ktoré ste nezištne poskytli práve vy, čitatelia našej stránky, ktorým osud zvieratiek nie je ľahostajný.

Podobne, ako minulý rok, si papagáje zo záchrannej stanice ELVIS (pomenovanej na počesť prvého zachráneného papagája) želajú napríklad orechy (ale samozrejme nie pražené a ochutené), kŕmne zmesi pre všetky druhy papagájov aj iných operencov, hračky nové, zánovné a dokonca aj poškodené (hlavne tie akrylátové), nepotrebné klietky, prenosky, bidlá, kŕmidlá, či iné pomôcky. Pomôžete papagájom ako je napríklad Doduška, Norika-Lorika, Sissik, Rózka, Ben, Filipko a mnohým iným, ktorých fotografie si môžete pozrieť na videu nižšie.

Zdroj: Youtube/Eva Lucáková

Máte záujem pomôcť niektorému členovi kŕdľa? Nie je nič jednoduchšie. Pani Lucáková Vás rada privíta na tel. čísle 0905 / 273 332, prípadne na mailovej adrese bubka4@gmail.com a samozrejme nezabudnite navštíviť aj stránku www.exotickevtactvo.sk, kde sa dozviete všetko o prvom a unikátnom útulku pre papagáje, ktorý na Slovensku funguje iba vďaka ľuďom ako je pani Eva Lucáková.

Dovoľte, aby sme pani Lucákovej a aj všetkým papagájom a ostatným zvieratkám planéty zaželali krásne Vianoce a odteraz už iba šťastné chvíle plné radosti a spokojného zvieracieho života.

Komentáre k článkuPridaj komentár: