Papagáj a voda na kúpanie

#Vtáky
 
Kúpanie a všeobecne kontakt s vodou je pre papagája veľmi podstatná vec
Andrej Jakubík | 15. júna 2017 o 19:25

V živote papagája, ktorý žije v jednej domácnosti spolu s človekom je hneď niekoľko podstatných detailov na ktoré si potrpí za každých okolností. Kúpanie a všeobecne kontakt s vodou je pre papagája veľmi podstatná vec a predovšetkým v horúcich letných mesiacoch je to jeden zo spôsobov, ktoré mu pomáhajú prežiť aj tie najtropickejšie časti dňa.

Prečo vlastne papagáj potrebuje vodu na kúpanie?

Odpoveď je jednoduchá. Pretože bez vody nie je možný život a samozrejme ani ten operený nie je výnimka. Papagáj potrebuje vodu a vzdušnú vlhkosť pre správny vývin svojich pierok, ktoré neustále rastú a minimálne dvakrát do roka prechádza časť z nich preperením. Na pokožke papagája sa tvorí prach a ten dokáže papagája dráždiť, čo sa prejaví aj na jeho zlej nálade. Pri kúpaní papagáj dovolí vode, aby prenikla až na pokožku a odplavila prach a iné nečistoty, čo výrazne pomáha správnemu vývinu pierok.

Nikdy nepodceňujte kúpanie papagája, pretože voda je neoddeliteľnou súčasťou ich života a bez nej sa papagáj vystavuje mnohým kožným problémom, ktorým sa dá veľmi ľahko predchádzať.

A takto by to malo vyzerať v praxi:

Zdroj: Youtube

Komentáre k článku


  • Anitt33, 23. júla 2017 o 16:13
    Až na tie pristrihnuté letky :(


  • Moderator, 23. júla 2017 o 22:34
    Pristrihnuté letky sú naozaj problémom, ktorý sa trestuhodne podceňuje. Už onedlho tu pribudne článok venovaný tejto téme. Ale na druhej strane existuje mnoho krajín, kde je podobný zásah protizákonný. Príkladom je napríklad aj susedné Rakúsko. O zákonoch, ktoré platia v tejto alpskej krajine a ich porovnaní s tými slovenskými sa rovnako dočítate už čoskoro.Pridaj komentár: