Niekoľko tipov pre majiteľov šteniatka nemeckého ovčiaka

#Psy
 
Stvorenie tak citlivé a zároveň inteligentné a lojálne, ako je nemecký ovčiak snáď ani neexistuje.
Andrej Jakubík | 30. marca 2019 o 22:30
Niekoľko tipov pre majiteľov šteniatka nemeckého ovčiaka

Stvorenie tak citlivé a zároveň inteligentné a lojálne, ako je nemecký ovčiak snáď ani neexistuje. Plemeno psa, ktoré sa stalo symbolom inteligencie, statočnosti a spoľahlivosti.

Treba si ale uvedomiť, že každý jeden pes bol niekedy šteniatkom a starostlivosť v tomto období poznačí psa v dospelosti veľmi výrazne. Či už pozitívne, alebo negatívne.

Nádoby a misky na jedlo a pitie šteniatka by mali byť vždy čisté a ideálne nerezové, aby bola zabezpečená ich nezávadnosť a pohodlné čistenie.

Hygiena je totiž veľmi dôležitá, aby sa zabránilo vzniku plesní, ktoré by v lete prilákali hmyz. A ten dokáže niekedy narobiť mnoho starostí. To platí aj o vode, pretože ak je vo vode vášho psa hmyz, mohlo by to spôsobiť, že šteňa bude trpieť črevnými parazitmi, alebo bude zasiahnuté iným spôsobom. Nie zriedka sa stáva, že sa vo vode nachádzajú baktérie, ktoré považujú krehké telo šteniatka za ľahkú korisť.

Ak si napríklad všimnete, že vaše šteňa nejedlo tri po sebe nasledujúce porcie jedla, okamžite sa poraďte so svojím veterinárom. Tento nedostatok apetítu u šteňaťa môže byť spôsobený obštrukciou čriev, či bolesťou žalúdka. A to práve v dôsledku požitia jedovatých potravín, hmyzu, pokazeného jedla, či vody atď. Nezabudnite, že šteniatka sú veľmi citlivé a krehké a ak ignorujete akékoľvek príznaky choroby, môže to viesť k vážnym problémom alebo dokonca k ich úmrtiu.

Ale, aby sme iba nemaľovali čerta na stenu, tak si musíme povedať, že tieto situácie nastávajú zriedkavo. Treba však byť na ne pripravený a v hlave si uložiť jednotlivé kroky, ktoré je potrebné urobiť, aby sa zabránilo tomu najhoršiemu. Často krát je to iba krátkodobé nechutenstvo, bežná hnačka, či iba únava, ale majiteľa šteniatka dokážu aj tieto banality veľmi vystrašiť v prípade, že sa s nimi nestretol, či berie príliš vážne katastrofické scenáre, ktoré si prečíta na internete. V každom prípade, je zachovanie si chladnej hlavy tou najlepšou voľbou, ktorú môžete v danej situácií urobiť.

Komentáre k článkuPridaj komentár: