Niekoľko tipov, ako rozumne ušetriť peniaze na domácich zvieratách!

#Hlodavce
 
Starostlivosť (a hlavne tá kvalitnejšia) môže viesť k vynaloženiu veľkého množstva peňazí, čo je určite niečo, čo musíte vziať do úvahy ešte pred prijatím zvieraťa do rodiny
Andrej Jakubík | 26. marca 2019 o 19:26
Niekoľko tipov, ako rozumne ušetriť peniaze na domácich zvieratách!

Starostlivosť (a hlavne tá kvalitnejšia) môže viesť k vynaloženiu veľkého množstva peňazí, čo je určite niečo, čo musíte vziať do úvahy ešte pred prijatím zvieraťa do rodiny. Existujú však spôsoby, ako môžete udržať zviera zdravé a šťastne a zároveň „cenovo dostupné“.

Zostavili sme pre vás niekoľko tipov, ako ušetriť peniaze na starostlivosť o domáce zvieratá. Čítajte a dozviete sa viac.

Navštevujte veterinára

Udržanie zdravia zvieraťa je mimoriadne dôležité. Aj keď sa to môže zdať zvláštne tak prenechanie vášho domáceho miláčika v rukách veterinára vám ušetrí peniaze z dlhodobého hľadiska. Skorá diagnostika choroby bude mať za následok lepšiu diagnózu, a teda účinnejšiu a hlavne cenovo dostupnejšiu liečbu. Ak je ochorenie v pokročilom štádiu, tak býva prognóza horšia a samozrejme nákladnejšia.

Frekvencia návštev veterinára sa bude líšiť v závislosti od veku a druhu vášho domáceho miláčika, ale vo všeobecnosti by ste mali veterinára navštíviť každých 6 až 12 mesiacov. Mladšie a naopak aj staršie domáce zvieratá sú náchylnejšie ku mnohým ochoreniam, čo je niečo, čo by ste mali mať stále na pamäti.

Využite kampane vo svojom meste

Ak uvažujete o výhodách kastrovania vášho domáceho maznáčika, neváhajte sa informovať o kampaniach týkajúcich sa kastrovania, čipovania a iných výhod, ktoré poskytuje vaše mesto. Pomoc sa v jednotlivých mestách odlišuje a zatiaľ čo niekde dokáže správne mierená kampaň ušetriť nemalé peniaze, tak v inom meste sa podobným aktivitám nevenuje pozornosť.

Vyrobte si vlastné pochúťky pre zvieratá

Hoci sa to nemusí okamžite zdať ako príliš vysoká položka, ale pochúťky, ktoré používate na odmenu pre vášho domáceho maznáčika môžu dosiahnuť vysokú sumu. Zrátajte si náklady za celý mesiac a potom aj za celý rok. Receptov je v tomto smere plný internet a fantázií sa medze nekladú. Navyše takto presne viete, čo svojmu zvieraťu dávate.

Naučte sa ako kúpiť krmivo pre domáce zvieratá

Výber vyváženého krmiva, alebo uprednostnenie určitej značky, môže byť pre majiteľov domácich zvierat skutočný hlavolam. Vedieť, ako vybrať dobrý produkt a nájsť rovnováhu medzi cenou a kvalitou, ktorá vyhovuje psovi aj peňaženke je niekedy veľmi zložité.

Tu je niekoľko rád pre správne rozhodnutie:

• Výber správnej stravy pre vášho domáceho maznáčika je veľmi dôležitý, pretože na ňom samozrejme závisí ich zdravie. Použite internetové fóra na to, aby ste sa dozvedeli o tej najvhodnejšej strave pre vášho psa. Nedajte na reklamné články výrobcov a distribútorov. Informácie a rady si pýtajte u profesionálnych chovateľov a u ľudí, ktorí sú vám ochotní ukázať výsledky kŕmenia. Výberu krmiva venujte rovnakú pozornosť, ako by ste vyberali jedlo pre svoje dieťa.

• Ako náhle ste našli ideálny produkt pre svojho miláčika, skúste nájsť obchod, ktorý to nepreháňa s cenou. Nákup krmív pre domáce zvieratá online za pomoci internetu je často cenovo dostupnejšie a umožňuje vám porovnávať ceny od jednotlivých predajcov.

Vyrobte si sami hračky pre svoje zvieratá

Aj keď v súčasnosti existuje široká škála hračiek a príslušenstva pre zvieratá, pravdou je, že si podobné hračky môžete aj sami vyrobiť a ušetriť tak peniaze na starostlivosti o domáce zviera.

Snažte sa byť kreatívny, alebo sa inšpirujte návodmi, ktoré ukazujú presný postup výroby. Každé zviera je unikátne a páči sa mu iný štýl hračky. Napríklad papagáje skôr ako komerčne vyrobenú hračku dajú prednosť plastovej fľaške v ktorej vnútri sa nachádza orech.

Vyberajte si trvanlivé produkty

Ak máte mačku, papagája, alebo hlodavca, pravdepodobne budete každý mesiac utrácať peniaze za podstielku. Vyberajte si materiály, ktoré neprodukujú zápach a sú prevažne trvanlivé. Z tohto pohľadu sú klasické piliny veľmi drahé a naopak kvalitnejšie podstielky sa môžu zdať na prvý pohľad drahšie, avšak vydržia niekoľko násobne dlhšiu dobu plniť svoju funkciu.

Poznáte porekadlo „nie som tak bohatý, aby som si mohol dovoliť kupovať lacné veci“ platí aj v prípade domácich zvierat. Šetrite iba na miestach, kde je to bezpečné a kde ste presvedčený o tom, že dávate svojmu zvieraťu to najlepšie, čo môžete. Ak napríklad dokážete svojho psa okúpať doma, tak prečo platiť salón? Ak je odpoveďou to, že nemám čas, tak si treba položiť otázku, či by namiesto psa nebol vhodný napríklad had, ktorého stačí kŕmiť raz do týždňa a nepotrebuje kaderníka...

Komentáre k článkuPridaj komentár: