Niekoľko faktov o nelegálnych psích zápasoch

#Psy
 
Vážny problém, ktorý je kruto podceňovaný
Andrej Jakubík | 13. augusta 2017 o 10:00

Pojem bojové plemeno ako také je nevhodným pomenovaním pre množstvo plemien, ktoré sa vplyvom zlej výchovy stávajú nebezpečné pre svoje okolie. Aj človeku, ktorý nikdy psa nevlastnil musí byť jasné, že útok psa je vždy výsledkom zlej a zanedbanej výchovy zo strany jeho majiteľa. Prinášame vám niekoľko faktov zo života psov, ktorí sa krutým osudom ocitli na okraji spoločnosti, kde im dokáže pomôcť iba človek, ktorý ich na ten okraj dostal.

- Bojové psy sa začali na boj v aréne po prvý krát používať v období starovekého Ríma. V tejto dobe nebolo ničím zvláštnym ak sa pes v aréne postavil inému psovi, či dokonca inému zvieraťu ako vlk, medveď, či dokonca tiger a lev.

- Plemená, ktoré sa najčastejšie označujú za bojové a sú používané pri psích zápasoch sú Americký stafordšírsky teriér, Americký buldog, či Americký pitbulteriér. Ako vhodné plemeno sa však dá označiť doslova akékoľvek väčšie plemeno psa a samozrejme nesmieme zabúdať ani na krížencov. Ale v každej krajine nájdeme iné plemená, ktoré sa zneužívajú na zápasy. Napríklad v Južnej Amerike je to logicky Brazílska fila a Argentínska doga.

- Najväčší podiel na nelegálnych psích zápasoch majú práve Spojené štáty americké, kde je do tohto nelegálneho biznisu zapojených približne 100 tisíc ľudí. Internet a moderná doba mobilov podstatne uľahčuje priebeh tohto nelegálneho a neetického podnikania.

- Samotný boj v psom zápase trvá obvykle niekoľko minút, ale môže dosiahnuť aj čas niekoľkých hodín.

- Nelegálne psie zápasy majú často pod palcom zločinecké skupiny, ktoré zarábajú na stávkovaní a vstupnom, ktoré ľudia zaplatia za návštevu tohto krutého podujatia. V USA sú častým návštevníkom dokonca aj deti a mladiství.

- Pes, ktorý je pripravovaný na zápas je ponižovaný a často je na ňom páchané fyzické násilie a používa sa aj vyhladovanie. Toto všetko má za úlohu spustiť inštinktívne správanie, ktoré zvyšuje agresiu.

Krutý svet psích zápasov ostáva stále mimo záujmu širšej verejnosti, pretože sa deje skryto a mnoho ľudí si ani nepripúšťa ich existenciu. Toto všetko a ešte omnoho viac sa reálne deje. Psom sa okrem iného podáva aj množstvo liekov, ktoré majú za úlohu podporiť rast svalstva, stlmiť bolesť a podporiť agresiu. Do tohto "podnikania" je tak zapojených aj množstvo veterinárnych lekárov, ktorý namiesto toho, aby psom pomáhali, robia pravý opak. Toto bol ďalší článok zo série, ktorá je zameraná na bojové plemená psov a mýty, ktoré okolo nich kolujú. Už teraz sa môžete tešiť na nové články, ktoré nájdete na našich stránkach už čoskoro.

Komentáre k článkuPridaj komentár: