Nemecký ovčiak:
ideálna strava pre mesačné šteňa

#Psy
 
Vo veku od 3 do 4 týždňov, by ste mali začať s ochutnávkou nových chutí a potravín. Okrem materského mlieka samozrejme...
Andrej Jakubík | 30. marca 2019 o 19:16
Nemecký ovčiak:<br />ideálna strava pre mesačné šteňa

Vo veku od 3 do 4 týždňov, by ste mali začať s ochutnávkou nových chutí a potravín. Okrem materského mlieka samozrejme. Táto etapa stravovania šteniatka nemeckého ovčiaka bude pozostávať z ponuky kaše, alebo špeciálneho mokrého krmiva pre šteniatka. Vo veku okolo 6 až 8 týždňov by malo byť nemeckému ovčiakovi ponúknuté ak suché krmivo, ktoré navlhčíme vodou.

Od ôsmeho týždňa by mal byť nemecký ovčiak odstavený a malo by sa začať kŕmenie pevnou stravou (špeciálnym krmivom pre šteňa). Je oveľa lepšie, ak je toto krmivo špecifické pre konkrétne plemeno, pretože ako sme už dávnejšie spomenuli, tak nutričné nároky jednotlivých plemien sú rozličné. Veterinár vám v tomto smere dokáže vytvoriť vhodný potravinový plán, ktorý pre vaše šteňa nemeckého ovčiaka premení na zdravého a odolného psa. Profesionálny veterinár bude brať do úvahy vek šteniatka, frekvenciu kŕmenia, množstvo a typ potravy a možno aj iné individuálne potreby šteniatka. V tomto veku sa už musí mlieko zo stravy šteniatka odstrániť, pretože by mohlo spôsobovať hnačku.

Okrem toho je dôležité, aby šteniatka mali stály prístup k čistej vode.

Komentáre k článkuPridaj komentár: