Nemecký ovčiak:
ideálna strava pre 2 mesačné šteňa

#Psy
 
Šteniatko sa musí naučiť, že sa nebude kŕmiť po celý deň, ale iba v určitých časoch. Je to zároveň aj súčasť jeho socializácie a rutinného výcviku šteniatka, ktorý ho má pripraviť na dospelosť
Andrej Jakubík | 30. marca 2019 o 19:41
Nemecký ovčiak:<br />ideálna strava pre 2  mesačné šteňa

Vo veku dvoch mesiacov môžete začať pomaly znižovať zvlhčované suché krmivo až do okamihu, pokiaľ šteniatko neprijíma iba úplne suché krmivo.

Podľa tabuliek, bude šteniatko vo veku 2 až4 mesiacov jesť 4 alebo 5 krát denne. Toho sa dá dosiahnuť iba spoločne s jedným veľmi dôležitým dodatkom. Disciplínou. Šteniatko sa musí naučiť, že sa nebude kŕmiť po celý deň, ale iba v určitých časoch. Je to zároveň aj súčasť jeho socializácie a rutinného výcviku šteniatka, ktorý ho má pripraviť na dospelosť. Ako však toto šteniatku vysvetlíte? Začnite takto:

Umiestnite misku s jedlom iba na 10 minút. To by malo šteniatku poskytnúť dostatok času na dokončenie stolovania. Po 10 minútach odporúčame odniesť misku s jedlom a to aj v prípade, že vaše šteniatko s jedlom neskončilo.

Miska na kŕmenie šteniatka musí byť pre psa k dispozícii iba 10 minút. Týchto 10 minút by malo byť dosť času na to, aby šteňa zjedlo svoju porciu. Tento model v hlave psa zavedie rozpis kŕmenia a umožní mu, aby si zvykol na konkrétne časy kŕmenia.

Prispôsobenie sa diétnemu plánu je veľmi dôležité pre intelektuálny vývoj šteňaťa. Umožňuje tiež komplexnejší a náročnejší tréning. Krmivo pre šteniatka nemeckého ovčiaka by malo byť určite na vyššej úrovni, pokiaľ ide o kalórie, tuky, bielkoviny a aj vápnik. Myslite na to pri výbere toho správneho krmiva.

Komentáre k článkuPridaj komentár: