Najlepšie strážne plemená psov:
Domáci ochránci

#Psy
 
Buďte si istý, že Vás budú upozorňovať na prítomnosť akéhokoľvek votrelca, a to aj v prípade, keď votrelec nepredstavuje žiadnu hrozbu
Andrej Jakubík | 17. februára 2019 o 22:29
Najlepšie strážne plemená psov:<br />Domáci ochránci

Hoci sa zvieratkám na pravde rozhodne nepáči, že sa iné zvieratá používajú ako pracovná pomôcka na stráženie, pravdou je, že niektorí ľudia hľadajú na psovi isté špecifické vlastnosti, ktoré v sebe niekedy nosia aj vlastnosť „byť dobrým strážcom“. Napríklad: ak žijeme vo veľmi veľkom dome s veľkým pozemkom a chceme sa cítiť v bezpečí, môžeme si zadovážiť psa, ktorý bude náš pozemok považovať za svoje územie a vždy nás upozorní na príchod očakávaného, aj toho nečakaného návštevníka.

Zvieratka.pravda vám odporúča vychovávať svojho psa tak aby dokázal kvalitne hliadkovať a upozorniť vás v prípade potreby. Ale nikdy neveďte a nenúťte svojho psa k útoku a obrane za každú cenu. Následky môžu byť veľmi vážne.

Domáci ochránci

Nemecký ovčiak je ideálny pes k ochrane domov. Toto plemeno rozhodne patrí do top 10 najlepších strážnych psov planéty, pretože sú veľmi odvážni a na druhej strane láskaví k rodine. Vytvárajú si veľmi silnú emocionálnu väzbu s rodinu a samozrejme sú to veľmi populárne psy kvôli ich kráse, vernosti a náklonnosti.

Ich vysoká inteligencia im umožňuje rýchlo sa naučiť svoje poslanie a jedná sa tiež o plemeno, ktoré dobre znáša prítomnosť detí. Nemecký ovčiak neváha okamžite reagovať a podniknúť kroky na ochranu tých, ktorých najviac miluje. Buďte si istý, že na vašej strane bude stáť skvelý spoločník.

Bulmastif je vzhľadom k svojej veľkosti a vzhľadu impozantný pes. Hoci to môže niekoho prekvapiť, sú to veľmi učenlivé a domácke psy, ktoré sa ľahko naučia žiť s rodinou a nevadia im ani malé deti.

Buďte si istý, že Vás budú upozorňovať na prítomnosť akéhokoľvek votrelca, a to aj v prípade, keď votrelec nepredstavuje žiadnu hrozbu, čo je veľmi pozitívna vlastnosť. Ako sme už spomenuli, tak je to impozantné plemeno psa a už iba pohľad na jeho hlavu pomáha odradiť votrelcov od vstupu do vášho domova.

Tvárou v tvár situácii, kedy je narušené územie, nebudú tieto psy váhať. Sú veľmi ochranársky založení, verní a už na prvý pohľad si získavajú rešpekt.

Boxer je menší ako predchádzajúci dvaja. Môžu však dosiahnuť hmotnosť až 30 kilogramov. Ich povaha je naozaj závideniahodná a sú známe ako večne mladé psy. Pretože aj starší psi sa zvyčajne pohybujú a správajú ako šteňatá. Sú skvelé pri práci s deťmi.

Boxeri sú však prirodzene ostražití. Dávajú pozor na akékoľvek pohyby a neváhajú sa pohnúť k dverami, aby zistili, kto je na druhej strane. Tiež napríklad štekajú, ak vidia zvláštne pohyby.

Boxer je veľmi láskyplný pes a to z nich robí "priateľského" strážneho psa, čo je síce zvláštna kombinácia, ale v jeho prípade to funguje vskutku brilantne. Buďte si však istý, že boxer vás nebude váhať v prípade potreby brániť v každej situácií. Statočnosť a oddanosť je pre toto plemeno typická.

Komentáre k článkuPridaj komentár: