Môže mačka okolo seba šíriť pozitívnu energiu?

#Mačky
 
Niektoré z mýtov hovoria o tom, že mačky môžu absorbovať negatívnu, alebo zlú energiu z prostredia v ktorom sa pohybujú
Andrej Jakubík | 1. novembra 2018 o 08:00
Môže mačka okolo seba šíriť pozitívnu energiu?

Mačky majú jedinečné znaky správania, ktoré ich odlišujú od ostatných zvierat. A to dokonca až tak veľmi, že existuje celá rada mýtov obklopujúcich tento druh zvieraťa. Jedným z najznámejších mýtov je napríklad aj populárne presvedčenie, že čierne mačky prinášajú smolu, čo je v skutočnosti samozrejme nepravdivé a neoprávnené tvrdenie. Niektoré z mýtov však hovoria o tom, že mačky môžu absorbovať negatívnu alebo zlú energiu z prostredia, v ktorom sa pohybujú.

Existuje mnoho podozrení, ktoré dokladujú, že mačky majú silnú duchovnú osobnosť. Mnohí napríklad veria, že mačka je niečo ako strážne zviera, ktoré dáva pozor na „svoju“ osobu. Ale je možné, že mačky môžu absorbovať negatívnu energiu? Rozhodli sme sa tento mýtus vyvrátiť a vysvetliť vám aj to, prečo tieto mýty vznikli a čo skutočne znamenajú.

Čo mačky vidia?

Mačky sú neuveriteľne citlivé zvieratá na všetky podnety, ktoré s odohrajú v ich okolí. Táto ich citlivosť ovplyvňuje ich život a aj ich interakciu s inými mačkami, ľuďmi a inými zvieratami. Naozaj to teda znamená, že mačky môžu vnímať energiu ľudí? A dokonca rozlišovať, či je energia zlá?

Určite ste už možno počuli o domnienke, že mačky sú schopné vnímať strach u človeka, čo je aj čiastočne pravdivé tvrdenie. Mačky nevnímajú až tak energiu, ako skôr náladu, ktorú má človek, či iné zviera. Toto ich vnímanie je účinné iba v prípade, že rozumejú reči človeka, či iných zvierat. Jedná sa hlavne o neverbálny jazyk, ako sú napríklad feromóny. Ľudia, ktorí napríklad trpia úzkosťou, strachom a stresom sa vyznačujú aj typickým „pachom“ týchto feromónov. V takom prípade sa mačky týmto ľuďom vyhýbajú.

Nehovoríme tu teda o zlých energiách, ale skôr o nálade, ktorú mačka vycíti. Mačky majú v sebe zakódované silné inštinkty prežitia a tie im prikazujú opustiť miesto, kde nepanuje dobrá nálada. Aj z tohto dôvodu, mačka opustí vás, alebo inú osobu, ak cíti niečo negatívne. "Zlou energiou" sa často nazýva iba istý pocit, pre ktorý nemáme logické a vedecky podložené dôkazy.

Existujú mačací liečitelia?

Nie je náhoda, že v mnohých kultúrach, a to napríklad v starovekom Egypte, boli a sú mačky považované za zvieratá s liečebnými schopnosťami, pretože sa verilo aj verí v ich schopnosť absorbovať zlé energie. Táto starodávna viera je podporená faktom, že mačka je neuveriteľne hygienický tvor a odnepamäti bola používaná na reguláciu škodcov. Mačky teda nielen starostlivo dbali o svoju čistotu, ale už v začiatkoch svojej domestikácie chránili egyptské domy od hlodavcov, alebo iných škodcov.

Vzhľadom na to, že potkany boli považované za nosičov chorôb a zlej energie, mačkám bol automaticky udelený štatút liečiteľa. A ich patrónom sa stala bohyňa Bastet alebo Bast, ktorá je vyobrazená práve ako žena s hlavou mačky. V skutočnosti bolo toto dôležité egyptské božstvo iba symbolom domácej ochrany, šťastia a harmónie.

Sú mačky duchovnými ochrancami?

V mnohých kultúrach, ako napríklad v Číne a Japonsku, sú mačky považované za duchovných strážcov. V týchto kultúrach sú totiž mačky symbolom pre šťastie. Veľmi populárnym príkladom je čínska mačka, Maneki Neko o ktorej sa hovorí, že odháňa zlých duchov a naopak priťahuje šťastie. Mačky, sú v týchto kultúrach veľmi silne zakorenené stvorenia, ktorým sa často pripisujú vlastnosti, ktoré v skutočnosti nemajú. Alebo majú?

Mačky majú liečebné schopnosti?

Ak chápeme "liečivú energiu" ako citlivosť mačiek na aktuálny emocionálny stav ľudí, detekciu ochorení u človeka, alebo schopnosť odhaliť pachy a podnety prostredníctvom ich silných zmyslov, tak potom áno, mačky sú zvieratá so špeciálnymi silami. Aj napriek tomu, na tom nie je nič nadprirodzené.

Mačky sa môžu zdať zvieratami s až neuveriteľnými schopnosťami. Nemajú však nič spoločné s absorbciou zlej energie. Mačky sú mimoriadne citlivé a zaujímavé zvieratá, ale v žiadnom prípade nebude ich prítomnosť účinná proti zlým energiám. Ak sa rozhodnete prijať mačku, mala by to byť láska a vášeň, ktorú cítite voči týmto zvieratám. Nikdy by za tým nemalo byť presvedčenie, že mačka je ten najlepší spôsobom ako bojovať proti alebo v prospech mágie.

Komentáre k článkuPridaj komentár: