Moja mačka má falošné tehotenstvo! Čo mám robiť?

#Mačky
 
Vaša mačka sa bude domnievať, že je tehotná a mali by ste ju v tomto období obklopiť mimoriadnou láskou a starostlivosťou...
Andrej Jakubík | 27. januára 2019 o 17:42
Moja mačka má falošné tehotenstvo! Čo mám robiť?

Základné príznaky a rovnako tak aj príčinu tohto stavu sme si rozobrali už v minulom článku. Dnes si povieme niečo o tom, ako tento stav liečiť, prípadne aký prístup zvoliť, aby sme u mačky nevyvolali zbytočný stres.

Vaša mačka sa totiž bude domnievať, že je tehotná a mali by ste ju v tomto období obklopiť mimoriadnou láskou a starostlivosťou. S najväčšou pravdepodobnosťou bude vyhľadávať vašu pozornosť a prítomnosť. Nezanedbávajte ju! Budete však musieť byť veľmi trpezliví, pretože falošné tehotenstvo u mačiek môže trvať aj niekoľko mesiacov.

Je dôležité, aby ste navštívili veterinára hneď, ako zistíte niektorý z príznakov falošného tehotenstva. Veterinár rozhodne o závažnosti celového stavu a určí tú najlepšiu starostlivosť.

Pre pseudopregnantné mačky je zriedkavé, aby mačka skutočne produkovala mlieko, ale ak sa tak stane a nedôjde k ošetreniu, tak mlieko môže vytvrdnúť a zostať v struku, čo mačke spôsobuje vážne problémy, ako je napríklad mastitída.

V miernejších prípadoch môže byť liečba falošného tehotenstva založená na podávaní homeopatických liekov. Mnoho byliniek sú skvelým riešením pre liečbu úzkosti a nervozity. Ak sa však situácia zhorší a príznaky sa stanú závažnejšími, liečbu liekmi určí veterinárny lekár.

Aby ste zabránili falošnému tehotenstvu a znížili riziko vzniku cýst a nádorov v mliečnej žľaze, je najlepšie mačku sterilizovať. Tento zásah zmierni mačacie inštinkty a zároveň aj zlepší kvalitu jej života.

Tento článok je čisto informatívny. Stránka zvieratka.pravda nemá právomoc predpísať akúkoľvek veterinárnu liečbu, alebo stanoviť diagnózu. Vyzývame vás, aby ste svojho veterinárneho lekára navštívili vždy ak vaše zvieratá trpia akýmkoľvek ochorením, alebo bolesťou.

Komentáre k článkuPridaj komentár: