Má pes poranené labky? Vyskúšajte Aloe vera!

#Psy
 
O liečivých a iných pozitívnych účinkoch tejto rastliny sa toho za posledné desaťročia napísalo už mnoho, ale ako je to v prípade psa?
Andrej Jakubík | 24. júla 2018 o 09:00
Má pes poranené labky? Vyskúšajte Aloe vera!

O liečivých a iných pozitívnych účinkoch tejto rastliny sa toho za posledné desaťročia napísalo už mnoho, ale iba málo o tom, ako je možné tento zázrak prírody použiť pre hojenie rán u psa. Psie labky sú veľmi dôležité, pretože zabezpečujú kontakt so zemou a pes s ich pomocou udržuje stabilitu. Čo ak sa labky porania? Nastáva často bolesť, ktorá vyrazí vždy vo chvíli, keď sa pes dotkne labkou zeme. Labky sú veľmi citlivé miesto, kde je aj to najmenšie poranenie sprevádzané bolesťou.

Pes nie je človek

Časté humanizovanie psa a jeho stavanie do pozície človeka zapríčiňuje množstvo problémov. Pes nepotrebuje v drvivej väčšine zimné oblečenie, či parfémy na zmenu svojho telesného pachu. Potrebuje starostlivosť ako pes a nie ako človek. Viete čo je na liečbu jeho rán ten najlepší prírodný prípravok? Je to, ako už názov článku napovedá, aloe vera. Pozorne si prečítajte, kde všade je možné tento zázrak prírody použiť!

Päty psa sú síce mimoriadne odolné časti tela, ktoré majú za úlohu kontakt so zemou a ochranu kostí, svalov a šliach, ale na druhej strane sú aj veľmi zraniteľné. Najčastejšie dochádza ku prasknutiu a iným defektom na koži. Nie zriedka sa objavuje aj krv. To sa stane hlavne vtedy, ak pes prechádza cez prostredie, na ktoré nie je bežne zvyknutý. Skalnaté plochy s ostrými hranami, ale aj vplyvom snehu a technickej soli, ktorá sa používa na posyp. Aloe vera sú jedným z najlepších liekov na popáleniny a poranenia kože. Dokonca je veľmi vhodné zvážiť použitie aj na dermatitídu u psa.

Tri účinky aloe vera:

Na organizmus psa má táto prírodná medicína celkovo tri neoceniteľné účinky.

- Regeneruje postihnuté bunky a urýchľuje ich ozdravenie a tým aj obnovu celého pletiva.

- Má analgetické a proti zápalové účinky, čím sa zvýši komfort vášho psa a uľaví sa mu do istej miery aj od bolesti.

- Má antiseptickú funkciu, čo znamená, že aloe dokáže zabrániť sekundárnym problémom s infekciou.

Používajte čistý aloe vera gél bez prísad. Použiť sa dajú aj produkty určené pre ľudí, ale vždy si overte kvalitu a bezpečnosť pre organizmus psa. Rany očistite a vysušte. Naneste gél a jemne ho rozotrite. Nechajte ho pôsobiť na vzduchu, ale ak by si pes ranu oblizoval, tak ju samozrejme prekryjeme obväzom. Celú procedúru opakujeme 2 krát denne.

Niekedy je však poškodenie labiek natoľko závažné, že je nutná návšteva veterinára. O týchto prípadoch si povieme niečo viac v nasledujúcich článkoch.

Komentáre k článkuPridaj komentár: