Kŕmenie predčasne odstaveného šteniatka nemeckého ovčiaka

#Psy
 
Áno, všetci psy sa musia cítiť milovaní, ale nemeckí ovčiaci, ako „zvláštne postavené“ plemeno sú obzvlášť citliví a vnímaví voči prejavom akejkoľvek náklonnosti
Andrej Jakubík | 30. marca 2019 o 18:09
Kŕmenie predčasne odstaveného šteniatka nemeckého ovčiaka

Aká je najlepšia strava pre nemeckého ovčiaka?

Keď taký maznák, ako šteniatko nemeckého ovčiaka, dorazí do svojho nového domova, každý ho okamžite zahrnie svojou láskou a náklonnosťou. Áno, všetci psy sa musia cítiť milovaní, ale nemeckí ovčiaci, ako „zvláštne postavené“ plemeno sú obzvlášť citliví a vnímaví voči prejavom akejkoľvek náklonnosti. Táto láska a náklonnosť sa môže prejaviť v rôznych formách, ako je napríklad dôležitosť kvalitnej stravy.

Zvyšovanie nárokov šteniatok na stravu sa môže niekedy ukázať ako veľmi ťažko splniteľná úloha. Jedným z bežných chýb pri výchove šteniatok je ich nadmerné kŕmenie, alebo podávanie nevhodných a nekvalitných potravín. Takáto potrava môže šteniatko ohroziť zdravotnými problémami a niekedy môže viesť k obezite. Chcete vedieť, koľko a akej potravy podávať šteniatku nemeckého ovčiaka? Ak áno, ste na správnom mieste.

Na to, aby sa šteniatko nemeckého ovčiaka vyvíjalo a rástlo správne, je nevyhnutné, aby prijímalo najprv matkine mlieko, alebo mledzivo. Šteniatka by na tuhú stravu mali nabehnúť vo veku 6 až 8 týždňov.

Nemôžete podceňovať dôležitosť prvej stravy (materského mlieka), pretože poskytuje šteniatku až 90% jeho prirodzenej ochrany. Toto prvé krmivo šteniatka navyše prispieva k správnemu prietoku krvi a pomáha okysličovať orgány šteniatka.

Ak z akéhokoľvek dôvodu šteniatko nemôže prijímať mlieko od svojej matky, nikdy mu nepodávame kravské mlieko. Toto mlieko je v porovnaní s materským mliekom psa veľmi zlej kvality. Ak musí byť šteniatko nemeckého ovčiaka predčasne odstavené, iba veterinárny lekár je ten pravý, kto dokáže predpísať konkrétnu náhradnú výživu a stanoviť vhodné dávkovanie a interval kŕmenia pre vaše šteniatko. Plemeno psa je však veľmi vplyvný faktor, ktorý ovplyvňuje aj typ a príjem krmiva. Napríklad čivava a nemecký ovčiak nemôžu byť kŕmení rovnakou potravou. Je to preto, že obe tieto plemená vyžadujú rôzne výživové potreby.

Komentáre k článkuPridaj komentár: