Kristov jašter

#Plazy
 
S chôdzou po vode nemá bazilíšok žiadny problém. Pozrite si video.
Andrej Jakubík | 20. marca 2016 o 14:00
Kristov jašter

V strednej Amerike žije tvor, pre ktorého nie je vodná hladina žiadnou prekážkou. Dokáže totiž to, čo iba máloktoré iné zviera a v dejinách ľudstva sa to podarilo iba jednému človeku, podľa ktorého dostal pomenovanie Kristov jašter.

Je to naozaj veľmi krásny jašter, ktorý sa pýši výrazným zeleným telom a svetlými ostrovčekmi v nepravidelných intervaloch. Je to bežne chovaný druh plaza, ktorý však vyžaduje veľmi jemné zaobchádzanie, pretože sa ľahko splaší a môže si ublížiť. Na druhej strane je to plaz, ktorý je inteligentný a dokáže si vypestovať náklonnosť a dôveru k svojmu chovateľovi, ktorý ho po čase môže pokojne kŕmiť aj z ruky. Skrotenie je však veľmi dlhý proces.

Zabezpečte mu rozmerné terárium, kde dbajte na to, aby bola väčšia časť vo forme vodnej plochy a samozrejme nezabudnite terárium pravidelne rosiť, pretože bazilíšok pije vodu práve vo forme rosy.

Ak sledujete skupinku týchto plazov, tak Vám určite neunikne ich čulá komunikácia vo forme kývania hlavy. Je to bežný spôsob dorozumievania. A okrem toho dokáže bazilíšok zelený aj meniť farbu tela.

A nezabudnite, že stres je ich veľkým nepriateľom. Je vedecky podložené, že stres skracuje bazilíškovy život, takže pokiaľ nemusíme, tak sa vyvarujeme akejkoľvek zbytočnej manipulácií.

Zdroj: Youtube.com

Komentáre k článkuPridaj komentár: