Domáce zdravé pochúťky pre psov (aj mačky)

#Psy
 
Nie vždy je nevyhnutné ísť do predajne, aby ste mohli kúpiť pochúťku pre psov. Možno aj bez toho, aby ste to vedeli, už máte niektoré vo svojej kuchyni
Andrej Jakubík | 31. marca 2019 o 00:02
Domáce zdravé pochúťky pre psov (aj mačky)

Nie vždy je nevyhnutné ísť do predajne, aby ste mohli kúpiť pochúťku pre psov. Možno aj bez toho, aby ste to vedeli, už máte niektoré vo svojej kuchyni. A navyše sú úplne prirodzené a z pohľadu psa chutné.

Mrkva, jablká, hrušky alebo zelené fazuľky sú vynikajúce dobroty. Tieto ovocie a zelenina majú veľa vlákniny, sú chrumkavé a majú pre psa zaujímavú chuť, čo z nich robí praktickú a lacnú pochúťku. Môžete im ponúknuť surové alebo varené.

Pečeň . Jednoducho nakrájajte na pásy kus hovädzej, či kuracej pečienky a na panvici na miernom plameni bez soli upečieme. Pes podobné prekvapenia miluje a okrem toho, je pečeň bohatá na taurín.

Čučoriedky, jahody a maliny. Tieto červené plody ponúkajú prírodné antioxidanty a navyše sú z pohľadu psa veľmi chutné!

Kuracie mäso, morčacie mäso, hovädzie mäso alebo ryby, či už varené, pečené, dusené ... Nezabudnite sa vyhnúť soli a koreninám, ako aj kostiam a tŕňom (hlavne ryby).

Banán, či melón. Aj keď by sme nemali tieto pochúťky príliš oužívať, vzhľadom na ich vysoký obsah cukru, tak tieto plody sú zvyčajne veľmi dobre prijímané psom. Nesmie sa však z ich podávania stať pravidlo.

Komentáre k článkuPridaj komentár: