Dokáže vodka zachrániť život otrávenej mačke?

#Mačky
 
Personál veterinárnej kliniky sa rozhodol pre veľmi zriedkavý a riskantný spôsob liečby za pomoci liehu. Ako jediný vhodný alkohol na tento účel mali po ruke vodku.
Andrej Jakubík | 7. marca 2018 o 08:00
Dokáže vodka zachrániť život otrávenej mačke?

Šokujúci prípad so šťastným koncom boli prinútení riešiť veterinárni lekári u protinožcov. Na jednu z tamojších kliník v Queenslande bola totiž privezená mačka, ktorá javila všetky príznaky akútnej otravy. Veterinárnym lekárom sa podarilo identifikovať aj látku, ktorou bola mačka otrávená. Išlo o nemrznúcu zmes do ostrekovačov, ktorá ročne zabije tisíce nevinných zvierat. Sladkastá chuť a vôňa tejto tekutiny totiž dokáže dokonale zmiasť zmysly a zviera si neuvedomuje, že prijíma jed.

Mačka, ktorej meno je Tipsy, bola vo vysokom štádiu intoxikácie a jej šance na prežitie boli veľmi malé. Personál veterinárnej kliniky sa preto rozhodol pre veľmi zriedkavý a riskantný spôsob liečby za pomoci liehu. Ako jediný vhodný alkohol na tento účel mali po ruke vodku.

Ak je totiž alkohol zriedený v presnom pomere a intravenózne dopravený do tela mačky, tak dokáže takmer úplne vymazať účinky nemrznúcej zmesi, ktorá by inak mačku zabila do niekoľkých hodín. Tipsy na tom bola skutočne zle a v čase podania alkoholu ako liečby, sa u nej už prejavovalo zlyhanie obličiek, čo je jedno z posledných štádií, po ktorom nastáva smrť.

Ako iste tušíte, tak Tipsy sa dostala z najhoršieho a to dokonca bez trvalých následkov. Táto čierna mačka teda iba potvrdzuje, že má minimálne viac ako jeden život. Ostáva už iba vyriešiť posledný problém. Tipsy je totiž bezdomovec a nemá majiteľov. Čaká na adopciu, rovnako ako množstvo iných čiernych mačiek. Po tomto výkone sa z nej však stala miestna hviezda, takže o záujemcov o adopciu rozhodne nebude mať núdzu.

Upozornenie: Nikdy neskúšajte podávať nemrznúcu zmes žiadnemu zvieraťu a to isté platí aj o alkohole. Liečbu vždy zverte do rúk špecialistovi.

Komentáre k článkuPridaj komentár: