Dokáže pes odhaliť tehotenstvo u ženy?

#Psy
 
Zvieratám sa odjakživa prisudzovala schopnosť vnímať veci, ktoré ľudská myseľ prehliada...
Andrej Jakubík | 8. októbra 2018 o 08:00
Dokáže pes odhaliť tehotenstvo u ženy?

Veľa sa toho už popísalo o tzv. šiestom zmysle, ktorý majú zvieratá. Tie často drasticky menia svoje správanie z dôvodu, ktorý mi ľudia nie sme schopní odhaliť. Predpokladá sa, že k zmene dôjde, pretože má zviera mimoriadny zmysel, ktorý zostáva doposiaľ neodhalený. Zvieratám sa odjakživa prisudzovala schopnosť vnímať veci, ktoré ľudská myseľ prehliada.

Jeden príklad tohto úžasného zmyslu spočíva v predpovediach prírodných katastrof, ktoré postihujú širokú škálu zvieracích druhov a to vrátane psov. Napríklad, pred hroziacou vlnou tsunami na Srí Lanke, mnohé zvieratá (psi, mačky, zajace, primáty a okrem iného aj slony) hľadali útočisko na vyvýšenom území ešte v čase, keď človek nič netušil o blížiacom sa nebezpečenstve.

V tomto článku sa ale pokúsime objasniť nasledujúcu otázku: Dokáže pes vycítiť tehotenstvo u ženy?

Cítia psi tehotenstvo?

Veľa sa diskutuje o medzidruhovej komunikácii, odkazujúc na úžasnú schopnosť zvierat, ktorá im umožňuje komunikovať a spolupracovať s inými druhmi. Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka a myslím si, že každý milovník psov bude s týmto názorom súhlasiť.

Tento populárny citát je hlboko zakorenený medzi ľuďmi, a to hlavne pre početné prekvapivé správania s psov, ktoré sa dajú pozorovať. Jedným z takýchto príkladov je, keď pes neúnavne čaká na svojho majiteľa aj v prípade, že ten zomrel. Za všetky prípady je tu samozrejme pes Hačiko, ktorého príbeh sa stal legendou.

Rovnako ako sú psi schopní predpovedať prírodné katastrofy, sú tiež veľmi citliví na to, čo sa deje v ich okolí. Dokážu odhaliť negatívne prostredie, pretože psi inštinktívne vyhľadávajú harmonickú atmosféra. Ak sú tieto zvieratá takto citlivé na zmeny vo svojom prostredí, mohli by predsa dokonale predpovedať tehotenstvo u ženy. A mohli by tak urobiť ešte pred akýmkoľvek fyzickým prejavom tehotenstva.

Psi, ktorí odhaľujú tehotenstvo, nie sú mýtom

Keď hovoríme o šiestom zmysle, ktorý majú zvieratá, tak sa mohlo zdať, že je táto téma ezoterická až nadprirodzená. Ale nie je to tak. Pes je momentálne najlepším zvieraťom, ktorý dokáže odhaliť u cukrovkára blížiaci sa hypoglykemický záchvat. A okrem toho sú vycvičený, aby v podobných prípadoch priniesli svojim majiteľom lieky. Pes dokáže vycítiť záchvat u človeka, ešte skôr ako človek samotný. Nie je to úžasné?

Počas tehotenstva dochádza k mnohým fyziologickým zmenám a psi sú schopné ich bezpečne odhaliť. Preto dokážu presne identifikovať tehotenstvo u ženy.

Ako môže pes cítiť tehotenstvo?

Hormonálne zmeny, ku ktorým dochádza počas tehotenstva, menia telesnú vôňu ženy. Človek tieto zmeny nezachytí, ale pes áno. A ako pes reaguje? Zmení svoje správanie. Dokonca môže žiarliť, alebo sa stane až nadmerne ochranárskym.

Ako tehotenstvo pokračuje, tak sa pes okrem iného dozvie, že žena sa stáva citlivejšou, unavenejšou a že sa zmení doslova všetko.

Môžeme teda konštatovať, že ako ženská intuícia, tak aj šiesty zmysel u psa sú veľmi často tými najlepšími nástrojmi na zisťovanie tehotenstva.

Komentáre k článkuPridaj komentár: