Ďalších 5 veci, ktoré pes na vás neznáša!

#Psy
 
Už sme síce spomenuli všeličo a vedzte, že tu máme ďalšiu päťku ľudských nedostatkov, ktorí si zaslúžia vašu pozornosť...
Andrej Jakubík | 13. mája 2018 o 10:40
Ďalších 5 veci, ktoré pes na vás neznáša!

Ďalších 5 veci, ktoré pes na vás neznáša!

Prinášame Vám ďalších 5 veci, ktoré psi jednoducho radi nemajú. Už sme síce spomenuli všeličo a vedzte, že tu máme ďalšiu päťku ľudských nedostatkov, ktorí si zaslúžia vašu pozornosť. Toto sú oni:

1- Siahate psovi na tvár? Možno sa tvári, že mu to neprekáža, ale majte na pamäti, že to pre neho nemusí byť veľmi príjemné. Pes to môže vyhodnotiť ako útok, alebo ako zahnanie do kúta. Ak ho dokonca silnejšie objímeme, tak sa môže cítiť uväznený a bude sa snažiť z tohto zovretia dostať. A verte, že si dá dobrý pozor, aby sa tomuto zovretiu po druhý krát vyhol.

2- Názory psov a ich majiteľov sa často rozchádzajú aj v prípade vychádzok. Pes musí myť pri venčení dostatok priestoru, aby mohol všetko oňuchať, vykonať potrebu a samozrejme sa aj chvíľu hrať. Človek však mnoho krát robí krátke prechádzky, ktoré sú často ukončené spontánne a nie sú rovnako dlhé, preto pes dopredu nikdy nevie, koľko času na svoje potreby dostane. Doprajte psovi na vychádzke voľnosť. Nechajte ho robiť veci, ktoré by mal ako pes robiť a ktoré ho zaujímajú, pretože inak to bude iba život pod psa.

3- Nasledujúca ľudská vlastnosť je celkom prirodzená a človek sa týmto iba snaží psa ochrániť. Reč je o oblečení pre psov. O tomto trende sme si už niečo málo napísali v minulom článku. Vedzte, že pokiaľ pes nemá vážne zdravotné problémy, ktoré si vyžadujú, aby bol chránený proti vetru a snehu, tak je oblečenie pre psa veľmi zbytočná vec. Pre psa je to často hlavne v počiatku stresový faktor a navyše sa týmto nadmerne zaťažujú niektoré kĺby, pretože sa pes pohybuje neprirodzene.

4- Pes je veľmi citlivý na mnoho vecí a okrem iného je to aj na prehnanú čistotu. Pes má rád svoj telesný zápach, pretože je to jedna z jeho komunikačných liniek s okolitými zvieratami, vrátane iných psov. Človek je často natoľko posadnutý čistotou, že tým doslova lezie psom na nervy. Časté kúpanie psa totiž rozhodne nie je dobrý nápad a aj napriek všetkému presvedčeniu o tom, ako kúpaním psovi pomáhame, to nie je pravda a pes túto vašu aktivitu často víta s nepochopením.

5- Viete, čo dokáže psovi dokonale pokaziť náladu? Nuda. Pes totiž nikdy nepochopí, prečo ste ráno od neho odišli do práce a túto krivdu vám bude tolerovať iba pod podmienkou, že po vašom návrate s vami nezažije nudu. Staré a realitou potvrdené porekadlo, "kto si hraje, nezlobí" dokonale platí aj psa. Ak nie je jeho myseľ stimulovaná zábavou, tak sa skôr, či neskôr stane problémom.

Komentáre k článkuPridaj komentár: