Čo prezradí farba mačky o jej osobnosti?

#Mačky
 
Súvisí farba mačky s jej osobnosťou?
Andrej Jakubík | 7. júna 2018 o 08:06
Čo prezradí farba mačky o jej osobnosti?

Súvisí farba mačky s jej osobnosťou? Poviete si, že tieto dve na prvý pohľad nesúvisiace veci na seba nie sú naviazané, ale pozorovania hovoria niečo iné. Samozrejme to neplatí na každú jednu mačku, pretože stále platí pravidlo, čo mačka, to osobnosť. Isté spoločné črty však majú a preto čítajte ďalej ak chcete vedieť viac.

Mačky sivé

Existuje niekoľko plemien mačiek, ktoré majú sivú farbu srsti. Ale samozrejme aj tie, ktoré nemajú na svoj pôvod žiadne papiere. Mačky tohto sfarbenia majú veľmi hravú a dokonca aj trocha zlomyselnú povahu. Majú radi dotyky a rozmaznávanie a nebránia sa ľudskej spoločnosti.

Mačka korytnačia

Jedna z najzaujímavejších farebných variet je rozhodne tá korytnačia. Je opradená mytológiou a údajne disponuje nadprirodzenými schopnosťami. Jej osobnosť je zaujímavá tým, že je mimoriadne verná a svojho človeka sprevádza kamkoľvek. Jej vernosť si však treba zaslúžiť, pretože od neznámych ľudí sa drží v bezpečnej vzdialenosti.

Mačka biela

Toto je skutočný oriešok. Biele mačky majú veľmi zložité osobnosti a niekedy ju ani človek nedokáže správne pochopiť. Vybudovanie si pevného vzťahu s bielou mačkou trvá množstvo času a úsilia. Biele mačky bývajú vo všeobecnosti aj plaché a dokonca aj mierne agresívne ak si nedáme pozor a votrieme sa bez pozvania do ich blízkosti.

Mačka oranžová a hrdzavá

Tak tieto mačky sú skutočné hravé poklady, ktoré nikdy neodmietnu dobrú zábavu. Tieto mačky sú veľmi maznavé a radi sa nechajú pohladkať v každej situácií. Ich mierny nedostatok je však v tom, že bývajú trocha hanblivé. Ak to však prekonajú, tak to stojí za to.

Mačka čierna

Máloktorá mačka je tak mýtická ako je tá čierna. O mačkách s kožuchom čiernej farby sme už na našich stránkach písali niekoľko krát. Vedzte, že ich vernosť nepozná hraníc, ale musia si k vám nájsť cestu. A platí to aj opačne. Čierne mačky sú tichšie, mierne utiahnuté a plaché. Pri súbojoch však nepoznajú strach. A to platí aj pri obrane územia, či milovanej osoby. Skrátka poklad.

Mačka trojfarebná – Calico

Prevažná časť týchto mačiek má biely podklad a dve ďalšie tmavšie farby. Ich osobnosť je veľmi premenlivá, ale zväčša sa jedná o mačky aktívne, hravé a mimoriadne zvedavé. Medzi mačkami calico nájdeme iba veľmi málo kocúrov, čo je zrejme spojené s hormonálnymi zmenami, ktoré sú prepojené práve z ich sfarbením.

Povaha každej mačky je formovaná pohlavím, hormonálnymi vplyvmi, rodinou a samozrejme prostredím. Samotné prostredie, ktoré mačku obklopuje ju dokáže ovplyvniť už v rannom veku mačiatka. Vedecká domnienka, že obsah melanínu sa v priamom súvisu s obsahom dopamínu, ktorý vplýva na mačaciu osobnosť zatiaľ nebola tak celkom potvrdená. Aká je teda pravda? Platí naše rozdelenie farieb aj na vašu mačku? Ako vždy využite našu diskusiu, alebo komentujte priamo na FB. Čítajte nás aj naďalej a dozviete sa vždy niečo viac.

Komentáre k článkuPridaj komentár: