Čím odčervujeme psa?

#Psy
 
Váš pes sa môže z mnohých dôvodov nakaziť parazitickými červami. Ako? Napríklad ňuchaním infikovaných predmetov počas prechádzky, ale tým že zje pokazené jedlo, alebo dokonca aj prostredníctvom materského mlieka svojej matky
Andrej Jakubík | 31. decembra 2018 o 15:31
Čím odčervujeme psa?

Parazity a červy sú škodcami, najmä preto, že môžu napadnúť psa z vnútra aj z vonka. To je dôvod, prečo je dôležité vedieť, aké dôležité je odčervovanie psa.

Váš pes sa môže z mnohých dôvodov nakaziť parazitickými červami. Ako? Napríklad ňuchaním infikovaných predmetov počas prechádzky, ale tým že zje pokazené jedlo, alebo dokonca aj prostredníctvom materského mlieka svojej matky. Výsledkom sú rôzne vnútorné parazity, ktoré zvyčajne vedú k črevným problémom. To je dôvod, prečo dospelého psa odčervujeme každé 2 až 4 mesiace. A to aj v prípade, že sa parazity nijako neprejavujú. Používame antiparazitárne tablety, kvapky, alebo dokonca sirup pre šteniatka. Najlepšia voľba prípravku? Zrejme to bude tá, ktorú odporúča Váš veterinár.

Neprikladáte odčervovaniu dôležitosť? Pre psov je veľmi jednoduché nakaziť sa parazitmi aj pri hre v parku. Ak preventívne nebojujeme proti parazitom u psov, ohrozujeme zdravie psa samotného, ale aj iné zvieratá a ľudí, ktoré s ním prichádzajú do kontaktu.

• Pipety : ide o kvapalinu, ktorá je aplikovaná do oblasti krku. Jej účinok bude pretrvávať približne mesiac, ale to samozrejme záleží od značky a veľkosti vášho psa. K dispozícii sú aj špeciálne pipety, ktoré sú vhodné pre šteniatka.

• Obojky : môžete si zakúpiť špeciálne obojky, ktoré pôsobia ako prevencia proti parazitom u psov. Ich podstata je v tom, že obsahujú aktívnu zložku, ktorá dokáže veľmi efektívne zabiť parazity. V závislosti od kvality a značky môžu účinok pretrvávať dva až osem mesiacov. Po uplynutí tohto obdobia budete musieť obojok vymeniť.

• Šampóny : samozrejme hovoríme o tých s medikamentom. Šampónom proti blchám môžeme umyť psa podľa potreby, ale nejedná sa o tak účinnú metódu, ako obojky a pipety, pretože účinok šampónu sa stráca okamžite po jeho zmytí. Istá ochranná funkcia tu samozrejme je, ale malo by sa jednať iba o doplnok k inej spoľahlivej metóde boja proti parazitom.

Tento článok je čisto informatívny. Stránka zvieratka.pravda nemá právomoc predpísať akúkoľvek veterinárnu liečbu, alebo stanoviť diagnózu. Vyzývame vás, aby ste svojho veterinárneho lekára navštívili vždy, ak vaše zviera trpí akýmkoľvek ochorením, alebo bolesťou.

Komentáre k článkuPridaj komentár: