Ako zabrániť vypadávaniu srsti u mačiek

#Mačky
 
...hygiena, strava, stres a mnoho iného...
Andrej Jakubík | 27. augusta 2018 o 08:04
Ako zabrániť vypadávaniu srsti u mačiek

V predchádzajúcom článku sme si povedali o najčastejších príčinách vypadávania srsti u mačiek. Teraz sa bližšie pozrieme na preventívne opatrenia, ktoré môžeme podniknúť, aby sme sa podobným prípadom vyhli.

- Hygiena a čistota: starostlivosť o srsť musí byť pravidelná. Vyčesávanie a podobné hygienické zásahy musíme včleniť do základnej mačacej rutiny.

- Odčervovanie: musíme si vytvoriť program odčervovania pre vnútorné aj vonkajšie parazity. Odčervovať musíme počas celého života mačiek a tento úkon by sa ml vykonávať aj na iných zvieratách prítomných v domácnosti.

- Pozor na nákazy: ak je vypadávanie srsti vašej mačky spôsobené napríklad kožným výrastkom, či iným kožným abscesom, musíte urobiť určité mimoriadne opatrenia. Často sa jedná o plesňové , bakteriálne a dokonca aj vírusové infekcie, ktoré sú veľmi nákazlivé.

- Vhodná diéta: vhodná strava s dostatkom vitamínov a minerálov pomôže udržiavať mačaciu srsť v dobrom stave. V krátkosti to znamená, že musíme poskytnúť dostatok správnych bielkovín, minerálov, vitamínov a mastných kyselín, bez ktorých môžeme na zlepšenie kvality srsti zabudnúť.

- Stres: keďže stres je veľmi silný faktor, ktorý prispieva k vzniku vypadávania srsti, musíme sa snažiť vytvoriť mačke život bez stresu. To znamená, že jej musíme zabezpečiť dostatočné obohatenie životného prostredia, venovať jej pozornosť a odstrániť akékoľvek stresové faktory z jej okolia . Tým pomôžeme mačke vyhnúť sa nude a frustrácii.

Tento článok má čisto informatívny charakter. Stránka zvieratka.pravda nemá právomoc predpísať akúkoľvek veterinárnu liečbu alebo stanoviť presnú diagnózu. Preto vás vyzývame vás, aby ste v prípade podozrenia na akékoľvek ochorenie navštívili svojho veterinárneho lekára.

Komentáre k článkuPridaj komentár: