Ako vybrať prepravku pre mačku?

#Mačky
 
Správna prepravka chráni, poskytuje pocit bezpečia a samozrejme zabraňuje mačke v úteku
Andrej Jakubík | 18. septembra 2017 o 09:00
Ako vybrať prepravku pre mačku?

Správna prepravka pre mačku plní hneď niekoľko funkcií. Mačku v prvom rade chráni, poskytuje jej pocit bezpečia a zároveň jej zabraňuje ujsť. Prepravka je teda veľmi dôležitá vec a preto si v tomto článku povieme niečo o tom, ako by mala vyzerať a predovšetkým čo všetko by mala spĺňať, aby poskytla mačke naozaj ochranu a bezpečný prevoz.

- Prepravka musí byť odolná a teda by mala byť vyrobená z materiálu, ktorý je odolný oči nárazu. Nikdy totiž neviete, kedy budete od prepravky potrebovať práve podobnú vlastnosť. Pri autonehode je odolnosť voči nárazom dokonca hranicou života a smrti.

- Ideálna prepravka pre mačku by mala mať minimálne dva otvory. Jeden hlavný predný a druhý z hornej časti, ktorý dovoľuje lepšie manipuláciu s mačkou napríklad veterinárnemu lekárovi. Ak sa dá horná strana prepravky odpojiť, tak mačka môže ostať sedieť v spodnej (kde sa cíti bezpečne) a veterinár ju môže bez problémov vyšetrovať.

- Uistite sa, že prepravka pri bežnom používaní nevydáva žiadne zvuky, ktoré by mohli mačku rušiť, či dokonca jej naháňať strach.

- Veľkosť prepravky je tiež dôležitá vec. Mačky majú radšej menšie priestory a preto by mala byť prepravka tak akurát vo veľkosti, ktorá približne o 20% presahuje samotnú mačku. Možno sa to môže zdať malé, ale verte že mačky majú podobné priestory radšej ako tie otvorené a priestranné.

- Prepravka by mala poskytovať súkromie a tak nie je vhodné aby boli otvory po stranách prepravky. Mačke to uberá na komforte a necíti sa tak bezpečne ako v prípade prepravky, kde je chránená z troch strán.

- Pri výbere prepravky myslite aj na praktickú stránku. Čím je dizajn jednoduchší, tým je ľahšie aj jej čistenie. Množstvo medzier, dier a záhybov dokáže spôsobiť iba mnoho práce navyše pri čistení prepravky.

- A samozrejme myslite najmä na bezpečnosť. Ako sme už spomenuli v prvom bode, tak nebezpečná je hlavne autonehoda. Vyberajte si prepravku, ktorú dokážete pripútať vo svojom aute za pomoci bezpečnostného pása. Aj táto na prvý pohľad jednoduchá funkcia dokáže zachrániť mačičke život.

Komentáre k článkuPridaj komentár: