Ako sa postarať o mačku v zime? Zimné oblečenie pre mačky

#Mačky
 
Kabáty a bundy pre mačky sa môžu niektorým ľuďom zdať ako prehnaná starostlivosť o tvora, ktorý si dokáže poradiť aj sám
Andrej Jakubík | 6. decembra 2018 o 10:06
Ako sa postarať o mačku v zime? Zimné oblečenie pre mačky

Kabáty a bundy pre mačky sa môžu niektorým ľuďom zdať ako prehnaná starostlivosť o tvora, ktorý si dokáže poradiť aj sám. Avšak, pre niektoré mačky, najmä pre tie bezsrsté, môžu byť tieto „módne doplnky“ aj hranicou medzi životom a smrťou. U bezsrstých mačiek neprítomnosť kožušiny, telu mačky veľmi sťažuje narábanie s teplom. Ak ste majiteľom napríklad mačky plemena Sphynx, alebo iného plemena bezsrstých (alebo takmer bezsrstých) mačiek, potom celkom iste budete musieť investovať do zimného oblečenia mačiek, aby ste ich udržali počas zimy v dobrej zdravotnej kondícií.

Pri výbere zimného oblečenia pre mačku by sme mali investovať do kvality. Použitý materiál treba veľmi dôkladne zvážiť. Hypoalergénne materiály sa odporúčajú v prípade, že mačka trpí nepriaznivou alergickou reakciou na niektoré druhy tkanín. Rovnako aj typ materiálu môže mačke spôsobovať nepríjemný pocit na koži. Hlavne ak materiál dráždi srsť, alebo ju tlačí proti koži. Preto zabezpečte, aby bol dostatočne mäkký. Kabáty a bundy s gombíkmi môžu byť tiež zdrojom problémov, pretože zvyšujú riziko udusenia. Mačka je do veľkej miery nezávislí tvor a podľa toho sa bude aj správať. Ak sa rozhodne prejsť cez otvor v plote vo svojom novom obleku, tak to môže skončiť jej zachytením a uviaznutím.

Ak plánujete svojej mačke dať na zimné mesiace ochranný odev, mali by ste to urobiť skôr, ako sa zima dostaví v plnej sile. Mačke totiž bude možno trvať dlhšiu dobu, pokiaľ si na odev zvykne. Ak je oblečenie príliš malé, tak sa mačky cítia obmedzene a môže ich to stresovať. Ak je naopak príliš veľké, môžu sa z neho ľahko dostať a tým sa ho zbaviť. Musíte zabezpečiť, aby sa mačka cítila pohodlne a nespôsobovalo jej oblečenie neprimeraný stres.

Komentáre k článkuPridaj komentár: