Ako dostať mačku do prepravky?

#Mačky
 
Andrej Jakubík | 14. februára 2019 o 17:58
Ako dostať mačku do prepravky?

Táto otázka znie mnohým ľuďom hlúpo, ale ten, ktorý má doma mačku, vie, že tieto citlivé stvorenia veľmi zle reagujú na nové prostredie a bohužiaľ si ho často spájajú s negatívnou traumou, ktorú prežili.

Správa sa vaša mačka ako bláznivá pri každej návšteve veterinára? Je to pravdepodobne z dvoch hlavných dôvodov. Po prvé, prepravka, v ktorej mačku prepravujete, ju obmedzuje a môže sa cítiť v nebezpečenstve. Po druhé, veterinárna klinika je nové prostredie, ktoré ich môže veľmi vystrašiť. Aj iné zvieratá, predmety, pachy a podnety v ambulancií veterinára predstavujú v hlave mačky veľmi vážnu hrozbu. Mačky sú radi samostatné a preto veľmi ťažko nesú premiestnenie do iného prostredia.

Je dôležité, aby si vaša mačka mohla svoju prepravku „otestovať“. Do jej okolia môžete umiestniť jej obľúbené hračky, alebo pamlsok. Toto všetko musí začať už týždne predtým ako plánujete navštíviť veterinára, pretože mačka sa musí naučiť, že prepravka nepredstavuje hrozbu. Nenechávajte ju skrytú, ale ponechajte ju na mieste, kde ju mačka vidí a na miestach, kde mačka trávi svoj čas. Toto všetko pomôže vašej mačke spojiť si prepravku s pozitívnymi podnetmi. Bohužiaľ, všetky pozitívne stimuly vymiznú, ako náhle sa dostanete k veterinárovi. Udržať mačku pokojnú a uvoľnenú je často nemožné.

Komentáre k článkuPridaj komentár: