Ako dostať mačku do prepravky?

#Mačky
 
Mačka skrátka nemá rada ak do jej života zasahuje človek až natoľko, že je nútená opustiť svoj komfort a absolvovať presun z bodu A do bodu B
Andrej Jakubík | 28. septembra 2017 o 09:00
Ako dostať mačku do prepravky?

Návšteva veterinára, sťahovanie, dovolenka a mnoho iných udalostí v živote mačky si vyžaduje jej spoluprácu v tom zmysle, aby vstúpila do svojej prepravky a nechala sa premiestniť z bodu A do bodu B. Čo však znie až priveľmi jednoducho, je v skutočnosti často doslova boj. Mačka skrátka nemá rada ak do jej života zasahuje človek až natoľko, že je nútená opustiť svoj komfort a absolvovať presun. Ako sa s touto situáciou vysporiadať sa dočítate na nasledujúcich riadkoch.

Staršia mačka je problém

Mladšie ročníky mačiek nemajú s prepravkou väčšie problémy a zvyknú si na pobyt v nej pomerne ľahko. Staršie mačky sú už však na svoje prostredie háklivejšie, a preto je potrebné v ich prípade zvoliť odlišnú taktiku. Mačka totiž nepočúva na rozkazovacie povely podobne ako pes a má na všetko svoju hlavu a vlastný názor. Ak sa jej niečo nepáči, tak to dá patrične najavo. Utečie, alebo bude bojovať. Ak sa nám aj podarí ju proti jej vôli umiestniť do prepravky, tak to neznamená, že sa tam cíti komfortne a bezpečne. Práve násilným prístupom budeme iba prehlbovať odpor mačky voči prepravke a tá sa bude porúčať z miestnosti vždy, keď uvidí čo i len náznak toho, že opäť skončí uväznená v tom čudnom plastovom väzení.

Prepravka ako nábytok

Ako prvý krok k tomu, aby sme mačku upokojili a ukázali jej, že sa nemá čoho obávať, je vystaviť si prepravku ako bežný nábytok a nie ju schovávať v skrini a vyberať ju iba v prípade použitia. Mačka tým po čase zistí, že prepravka nie je nebezpečná a začne ju síce akceptovať, ale jej nedôvera voči pobytu v nej sa nestratí. Našťastie existuje aj tu možnosť ako zblížiť mačku a prepravku za pomerne krátku dobu a navyše celkom efektívne. Ako už mnoho majiteľov mačiek malo možnosť zistiť, tak mačka je tvor, ktorý obľubuje malé priestory, kde nachádza úkryt. Skúste jej do prepravky dať jej obľúbený vankúš, či dokonca pelech. Ak si mačka na prepravku zvykne, tak bude dokonca problém ju z nej dostať. Ak by však ani to nepomohlo, tak jej do prepravky umiestnite jej misku s jedlom, čo by ju už malo prinútiť k tomu, aby zmenila svoj postoj.

Niekedy je však problém aj v samotnej prepravke a preto sme si už v minulom článku povedali niečo viac o tom, ako by takáto prepravka mala vyzerať a aké vlastnosti by určite mala spĺňať.

Komentáre k článkuPridaj komentár: